mithat tarafından yazıldı.    Perşembe, 16 Ekim 2014 00:32    PDF Yazdır e-Posta
VİLDAN ATASEVER

VİLDAN ATASEVER

Sakin, huzurlu, anı yaşıyor, yarının planını yapmıyor. Datça'daki evinin bahçesinden vişne tolayıp reçel pişiriyor. Moda markalarını bilmiyor, kadınların gülünce güzelleştiğini düşünüyor. İçindeyse muzır bir çocuk yaşatıyor.

 

VILDAN-ATASEVER-20141016

Siyah ceket BATİK ¨ 139.99,  Pantolon İPEKYOL ¨ 159,  Çizgili tişört BEYMEN CLUB ¨ 179,  Kolye MANGO ¨ 39.99,  Bilezik MANGO ¨ 29.90,  Gümüş tırnak yüzüğü urban Queen ¨ 29.90

 


Fotoğraflar: CENGİZ DİKBAŞ,  Styling: RUHSAN İNAYETİ,  Saç: CENGİZ SAN (Kemal Doğulu Kuaför),  Makyaj: SEÇKİN SÜNGÜÇ(Lancome ürünleriyle)

 

 

 

VILDAN-ATASEVER-20141016-1 

Beyaz gömlek BEYMEN CLUB ¨ 179,  Jean gömlek LEE ¨ 169,  Deri detaylı tayt İPEKYOL ¨ 179, Kravat Beymen club ¨ 149, Lacivert ceket Modagram ¨ 79.90, Balıksırtı manto BATİK ¨ 299.99, Şapka moda editörüne ait.


“Sakin gibi görünürüm ama yerimde duramam. Aynı anda birçok işi yapabilirim. Fotoğraf çekerim, ev toplarım, yemek pişiririm. Tek derdim huzurlu olmak. Hayatımın odağında oldum olası huzur var.”
VİLDAN ATASEVER

 

Pazar günü, hem de sabahın erken saatleri… Kapak ismimiz Vildan Atasever ile bugün hem çekim hem de röportaj yapacağız. Bizim için Datça’dan önceki gün İstanbul’a dönen Atasever, yanında sevimli bir konukla geliyor stüdyoya. Kapının açılmasıyla birlikte içeri kartopu gibi, oraya buraya koşuşturan, sevimli ‘Kuçe’ adım atıyor ondan
önce. Adı, Balkanlar’da ‘sevimli’ anlamına geliyor. Tıpkı kendi gibi… Hepimizi bir koklayıp tanıdıktan sonra geçip bir köşeye oturuyor. “Günaydın” sonrası bir yandan kahvelerimizi yudumlarken diğer yandan da havadan sudan konuşmalara başlıyoruz. Vildan’ın saçları ve makyajı yapılıyor. Çok sakin… Tane tane konuşuyor. Huzurlu ve yüzü hep gülümsüyor. Ne saç için ne de makyaj için hiç müdahalede bulunmuyor. Çalışması çok rahat yani… Terör estiren bir yapısı yok. İlk kare için kamera karşısına geçtiğinde ilk şoku yaşıyoruz.

O sakin, huzurlu, pamuk gibi kadından bambaşka bir enerji çıkıyor. Ne fotoğrafı çeken ne styling’i yapana yönlendirme bile bırakmıyor. Prova yapmış gelmiş gibi… Maskülen kıyafetlerle objektif karşısında sanki ‘yılların kabadayısı’, sanki ‘muzır bir oğlan çocuğu’, sanki ‘bıçkın delikanlı’… Bu kadar mı yakışır, bu kadar mı rahat bakar objektife insan…

Evet belki kamera, oyunculuk onun işi diyeceksiniz ama oyunculuk ile poz vermek aynı şey değil diyeceğim ben de. Fotoğraf çekimi sırasında, üstünü değiştirirken, çay-kahve molalarında hep birşeyler soruyorum. Birden fazla işi bir arada yapabilenlerden o. “Hiperaktifim ben. Yerimde duramam” diyor. Oldum olası hep böyleymiş. Beş kardeşin ortancası… Üç kız, iki erkek. Ablası onu 6 yaşında okula götürürken bile, “Ben oyuncu olacağım” dermiş. Başka bir meslek de düşünmemiş.

“O zaman da yerimde duramazdım. Çok sosyaldim. Gruplara, aktivitelere katılan bir çocuktum. Halk müziği ve sanat müziği korosundaydım. Tiyatro grubunda, münazaralarda, okul organizasyonunda sunuculukta, nereye baksanız beni görebilirdiniz” diyor gülümseyerek. Bunu öyle sakin bir ses tonuyla anlatıyor ki, “O çocuk, bu kadın mı?” diye düşünmeden edemiyor insan. Haydi okulda öyle ama ya okul sonrası? “Mesela Fransızca konuşurduk okuldayken. Babamlarla tatile gittiğimizde Fransızca konuşan birilerini bulurdum. Onlarla öğrendiğim kelimeleri kullanarak konuşur, ailemle tanıştırırdım. Hoşuma giderdi bunlar. Hiperaktiflik hala devam ediyor anlayacağınız” diyor. Jet hızıyla üstünü değiştiriyor, kendini sahneye atıyor ve kimsenin bir şey demesine gerek bırakmadan objektife öyle bir bakıyor ki, bu kıyafetlerin çekilmesi de çok uzun sürmüyor. Acele ettiğinden, bir yere yetişeceğinden değil, yapısı bu onun…

“Bir tarafınız hep muzır, hep fırlama bir oğlan çocuğu gibi sanki” dediğimde de kafasını sallıyor. “Ne yapayım, duramıyorum işte” oluyor yanıtı. “Evdeysem kitap okuyorum, bir süre sonra kalkıp yemek yapıyorum, evi toparlıyorum, yüzmeye gidiyorum, makinemi elime alıp fotoğraf çekiyorum, tanıdığım insanlarla sohbet etmeye
bayılıyorum. Zaten çekimler nedeniyle hep bir yerlerdeyim.”

VILDAN-ATASEVER-20141016-2

“İsmail ile altı yıldır evliyiz. Her şey çok güzel gidiyor. Birlikte eğleniyor, gülüyor, uzun yolculuklar yapıyoruz. En önemlisi konuşabiliyoruz.”
VİLDAN ATASEVER

YENİ PROJELER ARASINDAN SEÇİM...

“Durmayı sevmiyorum ben, zaten duramıyorum da. Boş duramam” oluyor cümlesi. Bunları konuşurken yine boş durmuyor elbet. Bir diğer kombini giyip yine objektif karşısına geçiyor. Yemek molası, kahve molası, tekrar çalışma derken su gibi akıp gidiyor zaman. Ara ara sohbet etsek de röportajı sona bırakıyoruz. Hayli zaman geçmiş. Civa gibi kılıktan kılığa, fotoğraflarda da göreceğiniz üzere şekilden şekile giren Vildan Atasever, sohbet etme zamanı geldiğinde gerçekten yorulduğunu anlıyor. Şimdi
yorma sırası bende…

“Nasıl gidiyor hayat?” diye soruyorum. “Güzel, sakin, sessiz, huzurlu” diyor… Eşi İsmail Hacıoğlu ile ‘huzur kaçamağı’ dedikleri Datça’daki evlerinden çekim için geldi İstanbul’a. Buradan da çıkıp eve gidecek, bavulunu hazırlayacak çünkü Adana’da Altın Koza Film Festivali’ne izleyici olarak katılacak. Erden Kıral’ın yönetmenliğini yaptığı ‘Gece’ filminde Nurgül Yeşilçay, Mert Fırat, Teoman Kumbaracıbaşı, İlyas Salman, Hakan Yufkacıgil, Ayça Damgacı ve Hakan Karahan ile bir bölümünü İzmir’de çektiği ‘Gece’, onun son çektiği film. “Temmuz ayında başladık ve ayın sonunda bitirdik filmi. Bir aksilik olmazsa, Kasım ayında vizyona girecek” diyor filmle ilgili… “Başka projelerimiz de var ama şu anda post production aşamasında, çekimlerine henüz başlamadığımız için anlatamam. Sinema ve televizyon filmleri olacak. Dizi şimdilik yok. Görüştüğüm başka projeler de var. Bakalım” diyor.

VILDAN-ATASEVER-20141016-3

DÜŞÜNECEK ÇOK VAKTİMİZ OLUYOR

 Ya evlilik? Altı yıldır oyuncu İsmail Hacıoğlu ile gözlerden uzak, mutlu bir evliliği var Vildan Atasever’in. “Çok güzel gidiyor. Birlikte çok eğleniyoruz, gülüyoruz, huzurlu yaşıyoruz” diyor. Huzur onun hayat felsefesi. “Onsuz olmaz” diyor. “İsmail ile birlikte uzun yolculuklar yapıyoruz mesela… Hem de çok fazla. Beraber spor yapıyoruz, yemek pişiriyoruz. Yani canımız o an ne isterse hemen organize oluyoruz. Hayatımızda hep huzur olsun istiyoruz. Datça’yı çok seviyoruz. Orası ikimize ait bir yer. Okuduğumuzu anlıyoruz, sessiz bir ortamdayız, düşünecek çok vaktimiz oluyor. Organik yaşamaya çalışıyoruz mümkün olduğunca. Geçen gün reçel yaptım mesela. Çok mutlu oldum. 

Datça’da vişnenin son haftasıydı. Onları özenle topladım, reçel olarak kavanozladım.”

Mutlulukla ve daha da önemlisi huzurla besleniyor belli. Kitap okuyarak, film izleyerek ve sessizlikle de bu huzuru katlıyor.

VILDAN-ATASEVER-20141016-4

“Çok duygusalım. Film seyrederken, ana haberleri izlerken salya sümük ağlarım. Dayanamıyorum bazı şeylere. Romantik miyim? Bilmem... Onu İsmail’e sormalı. Bazen sürprizler yaptığım olur.”

VİLDAN ATASEVER

VILDAN-ATASEVER-20141016-5

“Sanki her kadın anne olmalıymış, çocuk doğurmalıymış gibi düşünülüyor. Bu baskıyı anlamıyorum. Sağlıklıysanız, zamanı geldiğinde zaten çocuğunuz olur. Bizim böyle bir acelemiz yok. Evet istiyoruz ama zamanı gelince...”

VİLDAN ATASEVER

“Uğurlu sayı, uğurlu renk gibi şeylere inanmam. Duaların gücüne inanırım. Baskıdan, kötü enerjilerden uzak durmak bütün insanlara iyi gelir. Çünkü daha mutlu olur, daha iyi düşünürsünüz. Sevdiklerinizle olun.”

VİLDAN ATASEVER

Yeni tanıştığı insanlarla sohbet etmekten, oynadığı karakterlerden, hikayelerden çok şey öğreniyor. Başka hayatları, psikolojileri inceleyip araştırmak onu oyuncu olarak besliyor. Dönem dönem hiçbir şey yapmadan durup kendini dinliyor. Ailesiyle birlikte olduğunda huzurlu hissediyor.

OLGUNLAŞTIKÇA HAYATTAN NE İSTEDİĞİNİzİ ANLIYORSUNUZ

“Bu hep böyle miydi?” diye soruyorum, sakin sakin anlatırken… “Hayatım boyunca hep huzurlu olmayı diledim ben. Eskiden daha yoğundum. Yaşın da getirdiği olgunluk eklenince, huzuru daha çok ister oldum. Zamanla insan gerçekten ne istediğini daha çok anlıyor” diyor. “Bu sektöre girdiğimde de, evlenmeden önce de hep izole bir hayat yaşadım. Özellikle böyle olsun diye uğraşmadım. Tercihlerle ilgili bir şey… Ailemle hep iç içeydim. Zevklerim hep aynıydı, hiç değişmedi” diyor. Hala İstiklal Caddesi’nde yürüyüp bir yayınevinde saatler geçirmekten, albüm seçmekten, evi için güzel kokular alıp tütsüler yakmaktan hoşlanıyor. “Bunlar bir insan için lüks şeyler” diye de ekliyor. 

“Bir kitap ya da albüm alabiliyorsanız, huzurla kitabınızı okuyup filminizi seyredebiliyorsanız, lükstür. Çünkü çok karışık ve stresli bir ortamda yaşıyoruz. Özellikle yaşadığımız şehir dolayısıyla yoğunuz. 60-70 kişilik gruplarla çalışıyoruz. İşim olmadığında o yüzden hep yalnızlığı tercih ediyorum. Kahvemi koyup kitabımı okuyorum” diye anlatıyor. Bir huzur hali, bir sakinlik.

“Ya aşk?” diyorum “Aşkın doğasında yanıp kavrulmak, hareketlilik vardır…”

“Tarif edemem ben aşkı. Kim tarif etmiş ki!” oluyor yanıtı. “Bir okyanusun bir damlasını söyleyebilirim ancak, çok zor anlatmak” diye devam ediyor. “İnsandan insana değişen bir duygu. Herkes aşkı daha farklı hissediyor” diyor. “Ya eşiniz, İsmail?” Onu da anlatamıyor, kelimeler yetmiyor. “İkimiz de birbirimize çok benziyoruz. Özgürlüğümüze düşkünüz. Kendi özel alanlarımızı çok seviyoruz. Beraber olduğumuzda da birbirimizi besliyoruz. En önemlisi konuşabiliyoruz, açık açık. Çünkü birine kendini anlatmak, konuşmak çok zor bir şeydir. Biz ikimiz de izole yaşamaktan, ilişkimizden konuşmaktan hoşlanmayız. Öylesine bir şey yaşamıyoruz çünkü, benim için çok derin bir şey. O derinlere giremem, dışarı aktarmak istemem, o yüzden de anlatamam ben aşkı da İsmail’i de” diyor… Eşinin en çok sevdiği özelliğinin dürüstlük olduğunu ekliyor. “Çok ama çok dürüst bir insan. Bu özelliğini çok seviyorum” diyor.

Hiçbir şeye tutkuyla bağlanmamış Vildan Atasever. Hayranlarının instagram’dan, “Hangi rengi sever, uğurlu sayısı nedir?” sorularını yönelttiğimde, “Her rengi severim ama uğurlu sayı, uğurlu renk gibi şeylere inanmam. Kadere çok inanırım, duaların gücüne bir de. Sevdiğiniz, size iyi gelen insanlarla beraber olmak önemlidir. Baskıdan uzak kalmak, yargılardan, kötü enerjilerden uzak durmak bütün insanlara iyi gelir. Daha mutlu düşünürsünüz” oluyor cevabı. 

Duygusal mı? Evet. Film izlerken, ana haberleri seyrederken duygulanıp ağladığı çok oluyormuş. Romantik mi? Ona da evet. Zaman zaman eşine romantik sürprizler hazırlamayı sevdiğini söylüyor. İsmail Hacıoğlu’yla yaptığım bir röportajda bana, “Her şey çok güzel. Kendimden, hayatımdan çok memnunum. Bir tek eksiğim kaldı; baba olmak” demişti. Bunu hatırlatıyorum Vildan’a…

İYİ BİR ANNE OLACAĞIMA İNANIYORUM AMA...

“Bana bu soru biraz garip geliyor. Sanki herkes çocuk yapmak zorundaymış gibi. Kolay değil ki! Çocuğu nerede dünyaya getirdiğiniz, nerede ve nasıl yetiştireceğiniz çok önemli. O çocuğa 6 yaşına kadar birşeyler veriyorsunuz sonra kendi devam ediyor hayatına, çevresi şekillendiriyor. İsmail’i de çocukları da çok seviyorum ama hadi çocuk yapalım gibi bir çabamız yok bizim. Sağlıklıysanız eğer çocuk sizin isteğinizden çıkıyor. Benim “İlle anne olmak istiyorum” gibi bir durumum söz konusu değil. Olursa başımın üstünde. Gerçekten iyi bir anne olabileceğime de inanıyorum. Kısmet!” diyor.

Sol elinin yüzük parmağında dövme ile ‘İsmail’ yazıyor. Onun alyansı bu! Nikahtan sonra karar vermişler bunu yaptırmaya. Akıllarında en başından beri alyans yerine hep bu dövme olmuş. 

“Riskli değil mi? Başkaları gibi bir gün sildirmek zorunda kalmayın” diyorum. “Yooo, niye riskli olsun. Hayatımızda yaşadığımız her şey bize ait. Ne yaşamak istiyorsam o an onu yaşıyorum. Yarın bir günü düşünerek hayatımı kısıtlayamam. Olumsuz şeyleri düşünmek istemiyorum, Allah korusun!” diye yanıtlıyor. “Ben anlarla yaşayan insanım” diyor. İsmail Hacıoğlu’nun da böyle düşündüğünü ekliyor. “İsmail de ben de negatif düşünmeyiz, gelecekle ilgili planlar yapmayız. Bir ay sonrasını bile. En fazla yarın. Öbür türlü ‘bakalım’ deriz ikimiz de…” Gelecekle ilgili sadece mesleğine ait hayaller kuruyor. 

“Hayalsiz yaşayamazsınız. Önemli bir şeydir hayal kurmak” diye de ekliyor.

Ailesiyle ilişkileri çok iyi. Hatta birbirlerine çok bağlı bir aile olduklarını söylüyor. Babası emekli başkomiser, annesi ev hanımı. 4 kardeşi daha var. Kalabalık ailenin her zaman güzel olduğunu söylüyor gülümseyerek, “Çok eviniz, çok dostunuz oluyor bir kere” diyor. Babasıyla, annesiyle sohbetlerini anlatıyor. Bir işe başlamadan önce mutlaka dualarını aldığını, iyisini kötüsünü değerlendirdiğini belirtiyor.

Hollywood’dan çok Fransız ve İran sinemasını beğeniyor. İyi senaryolar okumayı, iyi karakterler oynamayı, iyi yönetmenlerle çalışmayı düşlüyor. Türk sinemasının son yıllardaki başarısının göz ardı edilemeyeceğini, yeter ki ne yapmak istediğinizi bilmenizi salık veriyor. Reha Erdem, Erden Kıral ve Zeki Demirkubuz’un iyi işlere imza attığını anlatıyor.

VILDAN-ATASEVER-20141016-6

“Gelecekle ilgili planlar yapmayız biz. En fazla yarının planını yaparız, sonrası için “bakarız” deriz. Ama hayal? Hayal kurmadan olmaz. Besler insanı hayal, büyütür...”

VİLDAN ATASEVER

“Sakin durduğunuzda, gülümsediğinizde, kadın olarak özgür olduğunuzda, güzelleşiyorsunuz. Ekstra bir şey yapmaya, krem  kutularına düşmeye gerek yok. Bol su
için, oksijen soluyun, huzurlu olun. Yeter...”

VİLDAN ATASEVER

EN ÇOK KİTAP ALDIĞIMDA MUTLU OLURUM

Ya yönetmenlik? Düşünüyor mu? Şimdilik sadece gözlemliyor, biriktiriyor. Zamanı geldiğinde, anlatacak bir hikayesi olduğunu hissettiğinde “Neden olmasın” diyor.
Biraz da kızsal mevzulara girelim diyoruz. Gün akşam oldu ve “Modayı takip etmem, hiç marka bilmem. Görür, beğenir, alırım. Bir ara internetten alışveriş ediyordum. Sonra baktım oturduğum yerden almaya çok kaptırmışım kendimi, bunun bir çılgınlık olduğuna karar verip bıraktım. Alışverişi çok sevmiyorum. Daha çok kitapçılarda vakit geçireyim istiyorum.

Mecbur kalmasam kıyafet hiç almam. Gala gibi özel geceler için de Hakan Öztürk’ten yardım alıyorum” diyor. Giysilerin bir süre sonra hiçbir şeye yaramamasından bahsediyor. “Üzerinize aldığınız eskidiğinde kimseye veremezsiniz ama kitabınızı sevdiklerinizle paylaşabilirsiniz. Büyük bilgiler, büyük hayatlar, büyük hayaller var orada. İnsanları, dünyayı, kültürleri tanıyorsunuz ve birine daha tanıması için fırsat verebiliyorsunuz. Ben kitap bölümünü alayım, alışverişi geçelim” diyor. Kozmetik ve güzellikle ilgili de takıntısı yok.

“Su, su ve yine su. Oksijen ile temas etmek, spor yapmak iyi geliyor bana. Günlük egzersizlerimi yapıyorum, yürüyorum, yüzüyorum. Deli gibi spor yapmam. Keyfime göre” diyor. “Oksijen önemli. Biz İstanbul’da oksijen solumuyoruz ki… Sakin durduğunuzda, gülümsediğiniz zaman, kadın olarak özgür olduğunuz vakit güzelleşiyorsunuz zaten. Ekstra bir şey yapmaya, ürün kullanmaya gerek görmüyorum. Hamam çok seviyorum. Ayda bir kere gitmeye çalışıyorum. O kadar” diye de ekliyor. 

Çok yorduk bugün onu… Kayıt cihazımı kapatıyorum. Kucağında köpeği Kuçe’yle onu evine uğurluyorum. Hayatını sevdiği adamla huzurla geçireceği, sağlıklı bir ömür, bolca ödül, güzel sinemalar, okumaktan keyif aldığı kitap dolu günler diliyorum.

Huzur eksik olmasın hayatından Vildan…

 

Paylaşmak ister misin?

Deli.cio.us    Digg    reddit    Facebook    StumbleUpon    Newsvine
Son Güncelleme ( Pazar, 16 Kasım 2014 01:38 )
 

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

Mutfak

Tatlı yiyelim tatlı konuşalım

News image

 Yemek yazarı, çikolatacı ve pastacı 5 ÜNLÜ İSİMDEN ANNELER GÜNÜ’NE özel tatlılar ve güne enerjik ve dinç başlamak istey... DEVAMI

Bayram mönüsü için önerilerim

News image

Çocukluğumun bayramlarında beni en çok heyecanlandıran kısım yemekten ya da kahvaltıdan sonra ikram edilen ç... DEVAMI

Komposto mu, hoşaf mı?

News image

Yaz sıcaklarında artık vazgeçilmezimiz soğuk içecekler. Ben bu ay sizi Ramazan dolayısıyla da nostaljik bir y... DEVAMI

Düğün-davet mevsimi

News image

Hiç şüphesiz düğündavet hazırlıkları titizlik gerektirir. Her şeyi ince eleyip sık dokumak gerekir. Peki, ... DEVAMI

En iyi kek tarifi hangisi?

News image

Mükemmel kek tarifine ulaşmak için bugüne dek pek çok farklı reçete hazırladım. Ortası delik olandan, dolgulusun... DEVAMI

Dondurma dünyasında 'in'ler 'out'lar...

News image

 İtalyanların dondurma konusundaki uzmanlığı, dünyadaki en yeni dondurma trendleri ve bizim geleneksel Ma... DEVAMI

Kültür - Sanat

Ece Seçkin bu ayki röportajımızın konuğu...

News image

Lakabı Roket Müzik dünyasının başarılı ve genç isimlerinden Ece Seçkin, kendisini ve yeni çalışmalarını bu ayki r... DEVAMI

Keman virtüözü Canan Anderson

News image

Sihirli parmakların sahibi Canan Anderson, bu ayki röportajımızın konuğu. 3 Haziran’da Mardan Palace’de, 8 Hazira... DEVAMI

Konser, etkinlik, röportaj, sinema...

News image

Konser David Garrett, ilk kez Türkiye’de Dans ‘Beyazgül-White Rose’ İstanbul’da... Sinema Sema Şimşek, ‘Tehl... DEVAMI

Konser, etkinlik, röportaj, sinema...

News image

MÜZİKAL Dünyaca ünlü Broadway yapıtı ‘Operadaki Hayalet’ bu ay İstanbul’da... SERGİ Yaratıcı deha Mimar Sinan, Tophane-i ... DEVAMI

Konser, etkinlik, röportaj, sinema...

News image

KONSER :Efsane şarkıcı Julio Iglesias, İstanbul’da... ETKİNLİK :Ünlü oyuncu Hugh Jackman, Broadway şo... DEVAMI

Derya Beşerler en son ne yaptı?

News image

DERYA BEŞERLER EN SON NE YAPTI? BKM Mutfak’ta her Salı ‘No Name’ adlı oyunla sahne alan Derya Beşerler, son zamanlard... DEVAMI

Astroloji

Astrolog Sema Kılıç yazıyor...

News image

Astroloji Haziranın aynın burçlar üzerindeki etkisi Halen retro (geri harekette) olan Merkür 11 Haziran’da düz pozisyona ... DEVAMI

Astrolog Sema Kılıç yazıyor...

News image

Astroloji Mayıs ayının burçlar üzerindeki etkisi(Yükselen burcunuzu önce okumalısınız) 4 Mayıs’ta Akrep’te Dolunay, 18 ... DEVAMI

Astrolog Sema Kılıç yazıyor...

News image

ASTROLOJİ NİSAN AYININ BURÇLAR ÜZERİNDEKİ ETKİSİ(Yükselen burcunuzu önce okumalısınız) 4 Nisan’da Terazi burcunda bir A... DEVAMI

Astrolog Sema Kılıç yazıyor...

News image

ASTROLOJİ MART AYININ BURÇLAR ÜZERİNDEKİ ETKİSİ(Yükselen burcunuzu önce okumalısınız) 20 Mart’ta Balık burcunun son der... DEVAMI

Astrolog Sema Kılıç yazıyor...

News image

ŞUBAT AYININ BURÇLAR ÜZERİNDEKİ ETKİSİ (Yükselen burcunuzu önce okumalısınız) Koç ( 21 Mart-19 Nisan ) Koç’lar, 20’sine k... DEVAMI

Gezi

Masal diyarı Kapadokya

News image

Masal diyarı Kapadokya Sadece tarihi açısından değil aynı zamanda ruhani dünya sahnesiyle de yüzyıllardır varlığını koruy... DEVAMI

Hızlandırılmış Madrid turu

News image

Voleybolcu Naz Aydemİr Akyol'dan Hızlandırılmış Madrid turu Biz sporcular kamplar, maçlar, turnuvalar vs. yüzünden çok f... DEVAMI

Sanatın merkezi bir şehir, Londra...

News image

OYUNCU ASUMAN DABAK YAZDI SANATIN MERKEZİ BİR ŞEHİR, LONDRA... Bu şehrin mevsimi yok. Ne zaman giderseniz gidin, Londra sokaklar... DEVAMI

Başak Sayan yazdı...

News image

CENNET BURASI Eğer bir gün bana cennetin nerede olduğu sorulursa, hiç düşünmeden Saint Lucia Adası derim. Doğu Karayip Denizi... DEVAMI