Yazdır e-Posta
Güzellik madeni
Güzellik

nisan-2012-guzellik-2-resim-1 Teknoloji geliştikçe kadınlar da doğal olarak üründen beklentilerini maksimuma çıkarıyorlar.

LÜKS SEGMENTTEKİ GÜZELLİK ÜRÜNLERİ KARŞI KONULAMAZ BİR KONFORA SAHİPLER. ÇÜNKÜ KADINLAR HARCADIKLARI PARANIN KARŞILIĞINI BU ŞEKİLDE ALMAK İSTİYORLAR.

Fiyatı dudak uçuklatan yüz kremleri ve serumların tüketimi giderek artıyor. Çünkü kadınlar lüks ile birlikte aynı zamanda maksimum etkili ürünler istiyor.

Uzun yıllar önce tanıtımı yapılan bir yüz kremi, içeriğinden çok yüksek fiyatıyla dikkatleri üzerine çekmişti. Yıl, 1989’du ve Kanebo Sensai EX La Cream’ı yaratmıştı. Marka, aslında ipek konusunda dünyaca ünlü bir tekstil şirketiydi ve 1908’den beri Kyoto’da ipek işliyordu. 1936’da ipekböceği kozasından elde ettiği yağı sabuna eklemişti. La Creme, kayısı yağı, kanzou ve Doğu’ya özgü ender bulunan bitkiler içeriyor, zamanı en az 15 yıl geriye sarıyordu. Bunun için 40 gr’lık kavanozun bedeli 250 pound’du. Fiyatı duyduğunuzda kaşınızı yukarı doğru kaldırabilir, derin bir nefes alabilirsiniz. Oysa o günden bugüne geçtiğimiz 20 yıl içinde yüz kremlerine çok yüksek etiketler konulduğunu göstermesi açısından ilginç bir yolculuk... La Creme piyasaya ilk çıktığında, fiyatı çok fahiş bulunmuştu. Şimdi kremler ve serumların fiyatı 100 pound’dan çok daha pahalılar. Evet ama aynı zamanda da çok ender bulunan mükemmel içeriklere sahipler. Üstelik bu kremlerin satış grafiği de giderek artıyor. Lüks cilt ürün kategorisi her yıl yüzde 30 artış göstererek, aslında bu ürünlerin kullanıcılar tarafından ne kadar talep edildiğini kanıtlıyor. Sıkı durun, ‘super premium’ kremlerin artış oranı da yüzde 58. İşte örnek: Creme De La Mer Moisturizing Crem’in jumbo boy kavanozunun satışı ise yılda yüzde 125 oranında artış gösteriyor.


RUJ FAKTÖRÜ
Ekonomide kemer sıkma dönemlerinde küçük lüksleri arzulama eğilimi yeni bir şey değil. Estee Lauder’den Leonard Lauder bunu ‘ruj faktörü’ olarak özetliyor. Kadınlar ne kadar zor durumda olurlarsa olsun rujlarından asla vazgeçemiyorlar. Ekonomi kötüye gittiğinde de kadınların vazgeçtikleri en son alışkanlıkları, güzellik malzemeleri. Ancak tüm bu harcamalara karşın indirim dönemlerini de sıkı sıkıya takip ediyorlar. Üstelik indirim dönemlerinde çoğunlukla kullandıkları boyda ürün almak yerine daha büyük boyları tercih ediyorlar. Çünkü harcadıkları paranın karşılığını alacaklarını biliyorlar. Bu lüks kremlerin ardındaki sebeplerden yalnızca biri. Belli bir sınıfa ait olan kremlerin etiketi aslında o ürünün performansının da belirleyicisi oluyor. İnsanlar, yüksek kaliteyi performansla bağdaştırıyor. Ayrıca özellikle ekonomik krizlerde duygu onlar için çok önemli. Eğer çok para harcayacaklarsa, kozmetiklerinin onlara kendilerini iyi hissettirmesini istiyorlar. Hatta içinde bilimle alakalı hiçbir şey olmasa bile... Ancak bazıları bir ürüne yatırım yapacaksa içinde bilimsel araştırmanın olmasını da tercih edebiliyor. Tıpkı yeni premium ürünlerin bilimsel araştırmaları kanıtladığı gibi.

nisan-2012-guzellik-2-resim-2YENİ KOZMETİK BİLİMİ
Ekonomideki son durgunluk, özellikle yenilikçi güzellik devriyle örtüşüyor. Premium yani yüksek kalitedeki markaların ardındaki ileri teknoloji artık öne çıkıyor. Ve bu pahalı kremler kadınlar için baştan çıkaran bir fenomene dönüşüyor. Son zamanlarda kök hücre teknolojisi ya da DNA hücre manüplasyonu gibi terimleri sıkça duyuyoruz. Tıptaki gelişmelerin güzellik sektöründe hizmet etmeye başlaması bunun en önemli detaylarından biri. Yeni teknolojiler güzellikte moleküler seviyeye kadar araştırma imkanı tanıyor artık. İşte yeni araştırmalar da güzelliği, moleküler seviyede çalışan kremlere taşıyor. Bu yeni kremler sadece kendinizi ve cildinizi iyi hissettirmekle kalmıyor aynı zamanda bakımlı da gösteriyor. Üstelik bunu açıkça görebilme imkanına da sahipsiniz. Teknoloji geliştikçe doğal olarak kadınlar da kremlerden beklentilerini maksimum düzeye çıkarıyor. Gergin, kırışıksız ve ışıldayan bir cilt bütün kadınların arzusu. İşte bu pahalı son teknoloji ürünler de harcadığınız paranın karşılığını vermek için raflarda sizleri bekliyor.

Yüksek kalite tüketicide performans ile bağdaşıyor. Kadınlar, küçük bir servet ödeyerek aldıkları ürünün kendilerini iyi hissettirmesini istiyor. Ardında bilimsel bir araştırma olmasa bile...

HAYAL KREMLER
Sonuçta, pahalı bir krem aldığınızda aslında aynı zamanda bir hayal de satın almış oluyorsunuz. Bilimsel iddiaların ardındaki gerçekte saklı olan şey; Madagaskar gibi egzotik adalardan ya da bilimsel olarak yetiştirilmiş özel orkideler gibi patenti alınmış çok özel içeriğe sahip olmaları. Bu da onları sıradanlığın dışına çıkarıyor. Bir de bu özelliklerin üzerine harika bir doku ve muhteşem bir ambalaj ile lüks seviyesini ekleyin, karşı koyamamanız çok doğal. Kanebo işte bu zihniyeti 20 yıl önce anlamıştı. Ancak şunu da anlamakta fayda var. 500 TL’lik bir lens solüsyonu çok pahalı gibi görünebilir. Hele birçok kremi denemiş ve kırışıklıklarında hiçbir iyileşme görmemiş kişiler otomatik olarak bu fikre kapılabilir. Sonuçta yeni teknoloji içeren cilt onarıcıların herbir kuruşu hak ettiğini deneyimleyerek görebilme şansına sahibiz.

FİYATI 100 TL’NİN ALTINDA OLANLAR

KULLANIMINDAN kısa süre sonra vaat ettiklerini gözlerinizle görebilme olanağı sunuyor. Kırışıklıkları pürüzsüzleştiriyor, gözenekleri daraltıyor, anında ışıltı veriyor, sıkılaştırmaya yardımcı oluyor. Yoğun formüllü gençlik serumu dolgunlaştırıcı ve nemlendirici hyalüronik asit ile yatıştırıcı, güçlendirici ve yenileyici Vichy Termal suyu içeriyor. 1- Vichy Lift Activ Serum 1: 98.9 TL.

YEDİ ULTRA güçlü aktif bitkisel içerik ve cilt gençleştirici 9 önemli patenti tek bir üründe sunan ‘Elixir 7.9’, her yaştan kadına hitap ediyor, kırışıklıkları gideriyor, cildi arındırıyor, ışıltı, dolgunluk, sıkılık ve canlılık kazandırmayı amaçlıyor. İksir ile yaşlanma karşıtı kremlerin etkisi de iki kat artıyor. Sabah ve akşam günlük bakım kremiyle bir ay kullanılması öneriliyor. 2 - Yves Rocher Elixir 7.9: 79.90 TL.

OLGUN ciltlerde kırışıklıkları yok etmek ve erken yaşlanma belirtileriyle mücadele etmek için Omega-3 ve Omega-6 yağ asitleri içeren krem, arnica ekstresiyle cildi yatıştırıyor, tazeliyor, koruyor ve yenilenme sürecini harekete getiriyor. Argan yağı da antiaging etkisi sağlıyor. 3- Attirance Arnica Gündüz Krem,: 99 TL.
nisan-2012-guzellik-2-resim-3

SATIN ALMADAN ÖNCE
Aşağıda saydığımız noktalara dikkat etmenizde fayda var. O zaman sizin için doğru ürünü bulabilirsiniz.
DOKU VE PERFORMANS
Üst segmentte hazırlanan formüller karşıkonulamaz bir konfora sahipler. Bunun anlamı şu; cildiniz sadece muhteşem görünmekle kalmayacak, siz bu ürünü kullandığınızda kendinizi daha iyi hissedeceksiniz. Kremler birden fazla şeye çözüm sunuyorlar. Örneğin, cildinizin gece daha ışıltılı olması gibi çabuk sonuç istiyorsanız, bu iddianın ardındaki formülleri araştırmalısınız.
ÖNCE DENEYİN
Çoğu güzellik şirketinin tester/numune politikası vardır. Bu ‘premium’ markalar için de geçerlidir. Markaların deneme boyu ürünlerini alıp birkaç gün denemeniz yeterli olacaktır.
HİZMET
Güzellik şirketlerinin tutumu, tezgahtaki korku faktörünü uzaklaştırmaktır. Sizi şaşırtmaktan pek hoşlanmazlar. Görevlinin servisiyle tezgahtan cildinizi daha iyi anlamış olarak ayrılırsınız. Hizmet dürüst bir şekilde yapıldığında cildiniz için uygun ürünleri size tavsiye etmesini bekleyebilirsiniz. Bu nedenle servis kalitesi ve markanın prensiplerine önem verin.
EVE DÖNÜŞ
Eğer kreminizde bir spatula kullanmanız gerekiyorsa, parmaklarınızı kavanozun içine daldırmaktan ziyade bu spatulayı kullanın. Bu spatula kreminizin ömrünü uzatır ve daha idareli kullanmanıza.

ÇOK KONUŞULANLAR

GLİKOBİYOLOJİYİ ilk kez cilt ve kozmetik alanında kullanan YSL, Forever Youth Liberator ile hücrelerin kilidini açıyor, cilt gençliğinin şifresini çözüyor. Yaşla beraber kaybolan glikanların yeniden oluşmasını destekliyor ve cilt yenileme mekanizmalarını ve hücreler arası madde öğelerinin sentezini teşvik ediyor. 4 - YSL Forever Youth Liberator Serum: 269 TL.

HOLLYWOOD ünlülerinin vazgeçemediği Athena 7 Minute Lift, 7 dakikada kırışıklıkları yok ettiği iddia edilenn sihirli bir formüle sahip. 12 organik esansiyel yağdan oluşan kremin, kaş arası çizgilerde, göz çevresinde, kaz ayağı bölgesinde, gerekirse tüm yüz uygulamasında ince çizgilerde büyük oranda azalmaya yardımcı olduğu gözlemlenmiş. 5 - Athena 7 Minute Lift: 272 TL.

LANCOME’UN yeni cilt bakım ürünü Visionnaire, LR 2412% molekülü ile cildi yeniden yapılandırıyor. Epidermisin katmanları arasında kendini sürükleyebilme özelliğine sahip bu molekül, mikro-dönüşüm dizisini başlatıyor. Sonuçta cilt gözle görülür oranda güzelleşiyor, kırışıklığı, lekeleri ve damarsal düzensizlikleri azalıyor, gözenekleri sıkılaşıyor. İngiltere’nin çiçeği burnunda prensesi Kate Middleton, ürünü çantasından ayırmıyor. 6 - Lancome Visionnaire: 190 TL.
nisan-2012-guzellik-2-resim-4

nisan-2012-guzellik-2-resim-5Amacınız para değil performans ise…
Lüksü doyasıya yaşamak ve gençliğinizi korumak istiyorsanız bu ürünlere bir göz atın.

İÇERİĞİNDEKİ İsviçre Kar Yosunu ile epidermal kök hücreleri uyandırarak, yeni hücrelerin nem ve enerjiyle dolmasına, yüzeye çıkmasına yardımcı oluyor. Cilt hücrelerinin yenilenme süreçlerini harekete geçiriyor, hücrelerin çevrenin etkilerine karşı korunmasını sağlıyor. 7-La Prairie Cellular Power Infusion:1.050 TL.

DNA ARAŞTIRMALARINDAN esinlenerek yaratılan senkronize kurtarma kompleksi, çevrenin ciltte yarattığı hasarı maksimum oranda onarıyor. Her gün düzenli olarak kullanmanız gerekiyor. Sonuç: Dünden yarına uzanan gençlik. 8-Estee Lauder Advanced Night Repair: 275 TL.
nisan-2012-guzellik-2-resim-6

GENÇ VE IŞILTILI GÖRÜNÜM

OLGUN, IŞIK etkisiyle yaşlanmış, yorgun ve stresli ciltler için Kanebo’nun en ileri teknolojisiyle üretilen krem, kırışıklıkları azaltıyor, aydınlık ve genç bir görünüm sunuyor. Gündüz ve gece bakımı için uygulanabiliyor. 9-Kanebo Sensai Premier The Cream, 1.800 TL.

DÜNYANIN en pahalı kremi, 21 günde ciltte yeniden doğuşa imza atıyor. Cilt için iyileştirici bir spa olma özelliğini taşıyan La Mer The Essence, gerginlik, aydınlık, ışıltı ve canlılık sunuyor. Yılda yalnızca iki defa Pasifik Okyanusu kıyılarından toplanan deniz yosunu, mineraller, turunçgil yağları, alfa, vitaminler ve okaliptüs birleşiminden oluşan krem, adeta gençlik iksiri olarak konumlanıyor. 10-La Mer The Essence, 4.500 TL.

ETKİLİ BİR yaşlanma karşıtı bakımı olan krem, glütasyon seviyelerini takviye eden bir antioksidan olan asil-glütasyon ile formüle edilmiş. Hızlanmış cilt yaşlanmasına karşı cildin savunmasını destekliyor. 11-Perricone MD Acyl-Glutathione, 678 TL.
nisan-2012-guzellik-2-resim-7

CİLDİN KORUMA KALKANLARI
İleri teknoloji ürünler çevresel şartlara karşı cildi korumak için de ayrıca bir kalkan oluşturuyor.

İdeal cilt şartlarını ve yaşlanmaya karşı direncini geliştiren serum, yoğunlaştırılmış kapsül teknolojisi içinde özel skingenecell 1P içeren formülüyle dikkat çekiyor. Işığı yumuşatan pudralar ışık yayma teknolojisi ile hızla daha aydınlık ve kusursuz cilt tonu veriyor. 12-Shiseido Future Solution LX Serum, 820 TL.

Dünyanın en iyi ve en pahalı kremleri listesinde olan Natura Bisse Inhibit Tensolift, kaldırıcı ve sıkılaştırıcı özelliğiyle kadınların en sevdiği ürünlerden. Cildi cevreye karşı da güçlendiriyor. 13-Natura Bisse Inhibit-Tensolift, 1.790 TL.
nisan-2012-guzellik-2-resim-8

HÜCRENİN yenilenme gücünü destekleyen ve mineral dünyasının olağanüstü faydaları ile üçlü DNA içeren yüz bakım kremi, serum ve göz kremi serisiyle zamanın gözle görülür belirtilerine karşı etkili ve uzun süreli bir savaş veriyor. 14-Valmont Elixir des Glaciers, 1.165 TL.

BİTKİ ÖZLÜ 19 aktif içeriğin konsantresinden oluşan ürün, vücuttaki tüm yaşlanma belirtileri ile mücadele ediyor. Kol içleri de dahil olmak üzere sarkmalara, sıkılık kaybına, nemsizliğe, portakal görünümüne ve ince çizgilere karşı bakım sunuyor. 15- Sisleya Fermete Corp Face, 870 TL.
nisan-2012-guzellik-2-resim-9

FOTOĞRAFLAR: CAMERA PRESS / PHOTOMASI / CIRIMINNA; THINKSTOCK / ISTOCKPHOTO; ANDREAS KUEHN / STONE / GETTY IMAGES TURKEY
GUZİDE YÜLEK


Seninle Dergisi Nisan 2012 Sayısı

Paylaşmak ister misin?

Deli.cio.us    Digg    reddit    Facebook    StumbleUpon    Newsvine
 

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

Mutfak

Tatlı yiyelim tatlı konuşalım

News image

 Yemek yazarı, çikolatacı ve pastacı 5 ÜNLÜ İSİMDEN ANNELER GÜNÜ’NE özel tatlılar ve güne enerjik ve dinç başlamak istey... DEVAMI

Bayram mönüsü için önerilerim

News image

Çocukluğumun bayramlarında beni en çok heyecanlandıran kısım yemekten ya da kahvaltıdan sonra ikram edilen ç... DEVAMI

Komposto mu, hoşaf mı?

News image

Yaz sıcaklarında artık vazgeçilmezimiz soğuk içecekler. Ben bu ay sizi Ramazan dolayısıyla da nostaljik bir y... DEVAMI

Düğün-davet mevsimi

News image

Hiç şüphesiz düğündavet hazırlıkları titizlik gerektirir. Her şeyi ince eleyip sık dokumak gerekir. Peki, ... DEVAMI

En iyi kek tarifi hangisi?

News image

Mükemmel kek tarifine ulaşmak için bugüne dek pek çok farklı reçete hazırladım. Ortası delik olandan, dolgulusun... DEVAMI

Dondurma dünyasında 'in'ler 'out'lar...

News image

 İtalyanların dondurma konusundaki uzmanlığı, dünyadaki en yeni dondurma trendleri ve bizim geleneksel Ma... DEVAMI

Kültür - Sanat

Ece Seçkin bu ayki röportajımızın konuğu...

News image

Lakabı Roket Müzik dünyasının başarılı ve genç isimlerinden Ece Seçkin, kendisini ve yeni çalışmalarını bu ayki r... DEVAMI

Keman virtüözü Canan Anderson

News image

Sihirli parmakların sahibi Canan Anderson, bu ayki röportajımızın konuğu. 3 Haziran’da Mardan Palace’de, 8 Hazira... DEVAMI

Konser, etkinlik, röportaj, sinema...

News image

Konser David Garrett, ilk kez Türkiye’de Dans ‘Beyazgül-White Rose’ İstanbul’da... Sinema Sema Şimşek, ‘Tehl... DEVAMI

Konser, etkinlik, röportaj, sinema...

News image

MÜZİKAL Dünyaca ünlü Broadway yapıtı ‘Operadaki Hayalet’ bu ay İstanbul’da... SERGİ Yaratıcı deha Mimar Sinan, Tophane-i ... DEVAMI

Konser, etkinlik, röportaj, sinema...

News image

KONSER :Efsane şarkıcı Julio Iglesias, İstanbul’da... ETKİNLİK :Ünlü oyuncu Hugh Jackman, Broadway şo... DEVAMI

Derya Beşerler en son ne yaptı?

News image

DERYA BEŞERLER EN SON NE YAPTI? BKM Mutfak’ta her Salı ‘No Name’ adlı oyunla sahne alan Derya Beşerler, son zamanlard... DEVAMI

Astroloji

Astrolog Sema Kılıç yazıyor...

News image

Astroloji Haziranın aynın burçlar üzerindeki etkisi Halen retro (geri harekette) olan Merkür 11 Haziran’da düz pozisyona ... DEVAMI

Astrolog Sema Kılıç yazıyor...

News image

Astroloji Mayıs ayının burçlar üzerindeki etkisi(Yükselen burcunuzu önce okumalısınız) 4 Mayıs’ta Akrep’te Dolunay, 18 ... DEVAMI

Astrolog Sema Kılıç yazıyor...

News image

ASTROLOJİ NİSAN AYININ BURÇLAR ÜZERİNDEKİ ETKİSİ(Yükselen burcunuzu önce okumalısınız) 4 Nisan’da Terazi burcunda bir A... DEVAMI

Astrolog Sema Kılıç yazıyor...

News image

ASTROLOJİ MART AYININ BURÇLAR ÜZERİNDEKİ ETKİSİ(Yükselen burcunuzu önce okumalısınız) 20 Mart’ta Balık burcunun son der... DEVAMI

Astrolog Sema Kılıç yazıyor...

News image

ŞUBAT AYININ BURÇLAR ÜZERİNDEKİ ETKİSİ (Yükselen burcunuzu önce okumalısınız) Koç ( 21 Mart-19 Nisan ) Koç’lar, 20’sine k... DEVAMI

Gezi

Masal diyarı Kapadokya

News image

Masal diyarı Kapadokya Sadece tarihi açısından değil aynı zamanda ruhani dünya sahnesiyle de yüzyıllardır varlığını koruy... DEVAMI

Hızlandırılmış Madrid turu

News image

Voleybolcu Naz Aydemİr Akyol'dan Hızlandırılmış Madrid turu Biz sporcular kamplar, maçlar, turnuvalar vs. yüzünden çok f... DEVAMI

Sanatın merkezi bir şehir, Londra...

News image

OYUNCU ASUMAN DABAK YAZDI SANATIN MERKEZİ BİR ŞEHİR, LONDRA... Bu şehrin mevsimi yok. Ne zaman giderseniz gidin, Londra sokaklar... DEVAMI

Başak Sayan yazdı...

News image

CENNET BURASI Eğer bir gün bana cennetin nerede olduğu sorulursa, hiç düşünmeden Saint Lucia Adası derim. Doğu Karayip Denizi... DEVAMI