Yazdır e-Posta
Kusursuz vücut için 8 yeni yöntem
Güzellik
mayis-2011-guzellik-resimDiyet ve spor yapmak fit ve düzgün bir vücut için gerekli. Ancak bölgesel fazlalıklar sorun çıkarıyorsa, savaş için gardınızı almalısınız. Sizin için en gelişmiş 8 yeni uygulamayı araştırdık.

1 - İNCELME VE SIKILAŞMA BİR ARADA
Bölgesel fazlalıklardan yakınanlar, bu bölgeleri incelttikten sonra elastikiyetini yitirmiş bölgeyi toparlamaya koşarlar. İkisini bir arada yapmak isterseniz, kavitasyon yöntemini sıkılaştırmayla birleştiren Electrosound System (ESS) yöntemini seçebilirsiniz. ESS; özellikle diyet ve sporla inceltilemeyen vücut bölgelerindeki yağ hücrelerini parçalayarak bölgeyi yeniden şekillendiriyor. Üstelik inceldiğiniz yerden sıkılaşmanızı da sağlıyor. Bu yöntemin diğer yöntemlerden farkı, birbirini takip eden iki güncel estetik uygulamayı bir arada sunuyor oluşu. Ota Polikliniği’nde de yapılan uygulama tıpkı ‘liposuction’da olduğu gibi şekillendirme yapılacak lokal yağ fazlalıkları olan bölgeye tatbik ediliyor. Tedavi alanı çizildikten sonra radyo frekans uygulamasına geçiliyor. Ardından ultrashape işlemi yapılıyor. Uygulama 2 haftada bir tekrar ediliyor. Çoğunlukla 3 seansta istenilen sonuç elde ediliyor. Ağrı ve acı yok. Yoğun olarak karın, bel, basen ve üst uyluk bölgelerinde kullanılıyor. Uzman Dr. Tülay Türksoy Akvardar, “Bölgesel zayıflama ya da sıkılaşma uygumalarından hangisi yapılırsa yapılsın beslenme düzenini mutlaka değiştirilmeli” diyor. Bu durumda merkezdeki bir diyet uzmanıyla beslenme programı belirleniyor.
2 - BÖLGESEL ŞEKİLLENDİRME
Morfoliposculpture yani ‘ameliyatsız liposuction’ olarak tanımlanan bu sistem; bölgesel yağlanma ve selülit tedavisi olarak biliniyor. Birbirini takip eden iki ya da üç tedaviden oluşuyor. Sistem üç adımda işliyor; Analiz, enjeksiyon ve lenfatik drenaj. New Generation MLS’in Türkiye’de dört yıldır uygulanan MLS’den farkını Dr. Birgül Altuntürk şöyle açıklıyor: “NG MLS 2011’den itibaren Türkiye’de de uygulanıyor. Sadece bölgesel incelme değil bölgesel şekillenme içeren kombine bir uygulama. Hastanın tedaviye uygun olduğu dönem bu sistemde çok önem teşkil ediyor. MLS yağ hücre sayısını azaltıp kalıcı bir çözüm elde etmeye yardımcı oluyor.” Uygulama 2-6 seans arasında değişiyor. Düzenli tedavi sonrasında başarı oranı yüzde 90’ları buluyor. Bu, 2-4 beden incelme demek. İşlem yapılan bölgede tekrar yağlanma görülmüyor. Yaşam boyunca kilo alınıp verildiğinde vücutta şekil bozuklukları olmuyor.Yani totalde kilo alıp veriyor ama istediği bel oyuntusuna ömür boyu sahip oluyor. Beden kitle indeksi 30’un altındaki kişilere uygulanabiliyor. Hem kadınlar hem de erkekler yaptırabiliyor. Diyet yapılması gerekmiyor. Tedavi sırasında tuz, şeker kısıtlaması ve bol su içmesi yeterli oluyor.
3 - YAĞLARI DONDURUN
Zeltiq in CoolSculpting uygulaması, vücuttaki bölgesel yağ birikimlerinin yüzde 20 ila yüzde 40 oranında azalmasını sağlayan bir yöntem. Sorunlu bölgeyi soğutarak inceltme esasına dayanıyor. Hedef bölgede uygulama, bir cihaz yardımıyla her seansta bir saat süren hafif vakumlama şeklinde yapılıyor. Yağ hücreleri soğukta yaşayamadıkları için uygulama yapıldıktan sonra yavaş yavaş eriyerek karaciğer yardımıyla vücuttan atılıyor. Sistemin kullanıcılarından Prof. Dr. Onur Erol, sistemin herhangi bir ön hazırlık gerektirmediğini sonucun ise ikinci aydan itibaren gözle görülür bir şekilde sonuçlandığını söylüyor. Zeltiq’in diğer incelme sistemlerinden farkı, dolaşımı etkilemeden ve diğer dokulara zarar vermeden direkt olarak ve sadece yağlı bölgeye uygulanması. 15 yaş üzeri kadın ya da erkek bu sistemden faydalanabiliyor. Vücutta simitler, kollar, üst ve alt karın, bacaklar, göbek, kalça, sırt bölgelerinde uygulanıyor. Uygulama sonrası herhangi bir diyet şartı yok ama beslenmeye dikkat dikkat etmek bol su içmek ve spor yapmak yağların vücuttan atılmasını kolaylaştırıyor.
4 - HEDEF: YAĞ HÜCRELERİ
Üçüncü kuşak ultrasonik liposuction yöntemi olan Vaser CSS; yağ alma işlemi ertesi vücutta dalgalanmalar olmasını önlemek, vaser’ın sıkılaştırıcı etkisini artırmak, alınan bölgesel ve mükemmel kontüre ulaşmak için uygulama alanında kullanılan özel sünger ve korse sistemi demek. Sadece yağ hücrelerini hedef alıyor, dokulara zarar vermiyor. Ayak bileğinden boyuna kadar hemen tüm bölgede uygulanabiliyor. Hedeflenen yağ dokusu ultrason dalgaları ile parçalanarak sıvı şekilde aspire ediliyor. Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Orhan Murat Özdemir’in uyguladığı Vaser CSS, uygulamanın farkını şöyle aktarıyor: “Liposuction olarak bilinen operasyonun daha konforlu, komplikasyonu çok daha az olan, risksiz ve çabuk iyileşebilen biçimi denilebilir. Yağlı bölgede homojen bir erime gerçekleşir. Uygulama sonrası sonuç gözle görülebilir. Gündelik hayata kısa sürede dönülür. İşlem sonrası verilen özel korse, şekillenmeyi sağlar.”
mayis-2011-guzellik-resim-15 - ŞEKİLLENDİREN PLAZMA ENERJİSİ
Japon teknolojisinin yarattığı Plazmalipo; vücudun depo yağlarının biriktiği bölgelerde plazma enerjisini kullanarak incelme ve şekillendirmeyi bir arada yapıyor. Sistem kısa sürede belirgin sonuçlar alınması, düşük maliyeti ve gündelik hayattan kopmadan yaptırılabilmesiyle dikkat çekiyor. 18 yaşından itibaren kadın ya da erkeğe uygulanabiliyor. Uygulama, 45 dakika sürüyor. Herhangi bir korse kullanılmıyor, dinlenme süresine ihtiyaç duymuyor, morarma, his kaybı yaşanmıyor. Etkileri 20 günden itibaren gözlemlenmeye başlanıyor. Yeditepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Cihat Nazmi Baran sistemi şöyle anlatıyor: “Basitçe tarifi lazer ışınıdır. Plazmalipo tek yönde etki gösteren lazer ışınını, 360 derece yani her yönde ilerleyen, dolayısıyla çok daha fazla yağ dokusunu çok kısa sürede eritebilen plazma ışınına dönüşüyor. Özellikle kollar, gıdı ya da çene gibi cerrahi çözümlerin zor olduğu bölgelerde ileri derecede sıkılaşma ve gerilme sağlıyor.” Plazmalipo özellikle göbek bölgesi, bel çevresi, sırt, basenler, diz içi, ayak bileği, kollar ve gıdıda yoğun olarak kullanılıyor. Zayıflama, bölgesel incelme, gevşemiş cilt yapısını toparlama amacıyla, kavitasyon, radyofrekans, ThermoC, Intracel gibi diğer yöntemlerle kombine edilerek ya da tek başına kullanılabiliyor.
6 - CİLTLERE ‘DRAKULA’ TERAPİSİ
Fit bir vücudu yüz gençleştirmesiyle desteklemek isteyenler, son cilt gençleştirme trendi olan PRP’den destek alabilirler. Clinic İstanbul Estetik Plastik Cerrahi Uzmanı Doç. Dr. Tayfun Türkaslan, ‘Drakula tedavisi’ olarak da bilinen PRP’yi kısaca şöyle özetliyor: “Bu uygulama kişinin kendisinden alınan küçük miktardaki kanın özel bir tüpe konularak santrfüj sonrası bileşenlerine ayrıştırılması ve elde edilen az miktardaki trombosit yönünden zenginleştirilmiş plazmanın yine aynı kişiye enjeksiyon yoluyla geri verilmesi temeline dayanıyor.” Elde edilen PRF denilen kan ürünü, dolgu veya mezoterapi gibi yollarla deri altına uygulanıyor. Uygulama sonrasında deri gençleşiyor, parlak ve canlı bir görünüm kazanıyor. Uygulama senede bir ya da ayda 3-4 kez haftada bir tekrarlayan seanslar halinde yapılıyor. Aynı yöntem son birkaç yıldır yoğun saç dökülmesinde de uygulanabiliyor.
7 - İZSİZ KARIN GERME
Dünyaca ünlü isimlerin de uygulattığı endoskopik karın germe, izsiz olması nedeniyle tercih ediliyor. Plastik ve Estetik Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. Akın Yücel, uygulamanın 35-45 yaş arası derisi sağlam ama karnı genişlemiş, özellikle doğum yapmış kadınlar için son derece uygun bir yöntem olduğunu söylüyor. Ameliyatın asıl amacı, karın cildinde sarkma olmayan ama karın kasları gevşemiş hastaların karın kaslarının tekrar eski gerginliğine kavuşmasını sağlamak. Operasyonda yağ artışı liposuction ile gideriliyor, kaslardaki gevşeme bikini bölgesinde yapılan birkaç kesiden içeri yerleştirilen endoskobik aletlerle kaslar birbirine dikilerek çözümleniyor.

Size en uygun yöntemi seçmek için sorunun tespiti bir uzmanla yapılmalı.

Hangi yöntemi uygularsanız uygulayın, beraberinde beslenme şeklinizi değiştirmek sonucu daha kalıcı kılar.

8 - GÖĞÜS İÇİNE SUTYEN
‘Breform-Inner Bra’ yani iç sutyen uygulaması sayesinde kadınların görsel anlamda en büyük sıkıntılarından biri olan ‘sarkmış göğüsler’ ilk gençlik günlerine geri döndürülüyor. Güney Afrikalı uzman bilim adamlarının geliştirdiği yeni tekniğin uygulaması göğüs toparlama operasyonu ile birlikte yapılabiliyor. Eğer göğüs büyüklüğünde sorun yok ve sadece dikleştirme isteniyorsa operasyon süresi 1 saat gibi kısa sürede tamamlanıyor. Breform-Inner Bra operasyonlarını gerçekleştiren Plastik Cerrah Hüseyin Güler, uygulamanın pratik ve ömürlük olduğunu belirtiyor. Yöntem özellikle doğum sonrası emzirmiş ve formu bozulmuş, sarkmış göğüsler için çok uygun. Göğüs içine yerleştirilen sutyen olarak tanımlanan uygulama doğum yapmış her kadına uygulanıyor, suni implantların verdiği rahatsızlık hissi bu uygulamada yok. Göğüs operasyonlarındaki iz, minimuma iniyor. Dışarıdan dokunulduğunda hissedilmiyor, mamografi ve diğer görüntüleme sistemlerinde sorun çıkarmıyor.

GÜZİDE YÜLEK

Seninle Dergisi Mayıs 2011 Sayısı


Paylaşmak ister misin?

Deli.cio.us    Digg    reddit    Facebook    StumbleUpon    Newsvine
 

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

Mutfak

Tatlı yiyelim tatlı konuşalım

News image

 Yemek yazarı, çikolatacı ve pastacı 5 ÜNLÜ İSİMDEN ANNELER GÜNÜ’NE özel tatlılar ve güne enerjik ve dinç başlamak istey... DEVAMI

Bayram mönüsü için önerilerim

News image

Çocukluğumun bayramlarında beni en çok heyecanlandıran kısım yemekten ya da kahvaltıdan sonra ikram edilen ç... DEVAMI

Komposto mu, hoşaf mı?

News image

Yaz sıcaklarında artık vazgeçilmezimiz soğuk içecekler. Ben bu ay sizi Ramazan dolayısıyla da nostaljik bir y... DEVAMI

Düğün-davet mevsimi

News image

Hiç şüphesiz düğündavet hazırlıkları titizlik gerektirir. Her şeyi ince eleyip sık dokumak gerekir. Peki, ... DEVAMI

En iyi kek tarifi hangisi?

News image

Mükemmel kek tarifine ulaşmak için bugüne dek pek çok farklı reçete hazırladım. Ortası delik olandan, dolgulusun... DEVAMI

Dondurma dünyasında 'in'ler 'out'lar...

News image

 İtalyanların dondurma konusundaki uzmanlığı, dünyadaki en yeni dondurma trendleri ve bizim geleneksel Ma... DEVAMI

Kültür - Sanat

Ece Seçkin bu ayki röportajımızın konuğu...

News image

Lakabı Roket Müzik dünyasının başarılı ve genç isimlerinden Ece Seçkin, kendisini ve yeni çalışmalarını bu ayki r... DEVAMI

Keman virtüözü Canan Anderson

News image

Sihirli parmakların sahibi Canan Anderson, bu ayki röportajımızın konuğu. 3 Haziran’da Mardan Palace’de, 8 Hazira... DEVAMI

Konser, etkinlik, röportaj, sinema...

News image

Konser David Garrett, ilk kez Türkiye’de Dans ‘Beyazgül-White Rose’ İstanbul’da... Sinema Sema Şimşek, ‘Tehl... DEVAMI

Konser, etkinlik, röportaj, sinema...

News image

MÜZİKAL Dünyaca ünlü Broadway yapıtı ‘Operadaki Hayalet’ bu ay İstanbul’da... SERGİ Yaratıcı deha Mimar Sinan, Tophane-i ... DEVAMI

Konser, etkinlik, röportaj, sinema...

News image

KONSER :Efsane şarkıcı Julio Iglesias, İstanbul’da... ETKİNLİK :Ünlü oyuncu Hugh Jackman, Broadway şo... DEVAMI

Derya Beşerler en son ne yaptı?

News image

DERYA BEŞERLER EN SON NE YAPTI? BKM Mutfak’ta her Salı ‘No Name’ adlı oyunla sahne alan Derya Beşerler, son zamanlard... DEVAMI

Astroloji

Astrolog Sema Kılıç yazıyor...

News image

Astroloji Haziranın aynın burçlar üzerindeki etkisi Halen retro (geri harekette) olan Merkür 11 Haziran’da düz pozisyona ... DEVAMI

Astrolog Sema Kılıç yazıyor...

News image

Astroloji Mayıs ayının burçlar üzerindeki etkisi(Yükselen burcunuzu önce okumalısınız) 4 Mayıs’ta Akrep’te Dolunay, 18 ... DEVAMI

Astrolog Sema Kılıç yazıyor...

News image

ASTROLOJİ NİSAN AYININ BURÇLAR ÜZERİNDEKİ ETKİSİ(Yükselen burcunuzu önce okumalısınız) 4 Nisan’da Terazi burcunda bir A... DEVAMI

Astrolog Sema Kılıç yazıyor...

News image

ASTROLOJİ MART AYININ BURÇLAR ÜZERİNDEKİ ETKİSİ(Yükselen burcunuzu önce okumalısınız) 20 Mart’ta Balık burcunun son der... DEVAMI

Astrolog Sema Kılıç yazıyor...

News image

ŞUBAT AYININ BURÇLAR ÜZERİNDEKİ ETKİSİ (Yükselen burcunuzu önce okumalısınız) Koç ( 21 Mart-19 Nisan ) Koç’lar, 20’sine k... DEVAMI

Gezi

Masal diyarı Kapadokya

News image

Masal diyarı Kapadokya Sadece tarihi açısından değil aynı zamanda ruhani dünya sahnesiyle de yüzyıllardır varlığını koruy... DEVAMI

Hızlandırılmış Madrid turu

News image

Voleybolcu Naz Aydemİr Akyol'dan Hızlandırılmış Madrid turu Biz sporcular kamplar, maçlar, turnuvalar vs. yüzünden çok f... DEVAMI

Sanatın merkezi bir şehir, Londra...

News image

OYUNCU ASUMAN DABAK YAZDI SANATIN MERKEZİ BİR ŞEHİR, LONDRA... Bu şehrin mevsimi yok. Ne zaman giderseniz gidin, Londra sokaklar... DEVAMI

Başak Sayan yazdı...

News image

CENNET BURASI Eğer bir gün bana cennetin nerede olduğu sorulursa, hiç düşünmeden Saint Lucia Adası derim. Doğu Karayip Denizi... DEVAMI