Yazdır e-Posta
Bırakın dağınık kalsın
Yenilik

haziran-2012-yenilik-resim-1Yaz, özgürlük demek... Hem kalın kıyafetlere bürünen bedeniniz hem de güzel havalara hasret kalan saçınız için. Üstelik trend ibresi, uzun saçların bu yıl olabildiğinde özgür ve dağınık kalmasından yana.

Sarı saçlar, iri dalgalar... Bir de üzerine kırmızı ruj eklendi mi işte size patlamaya hazır bir bomba...

Hangimiz inkar edebiliriz, yaz aylarında giyinip süslenmenin daha da bir keyif verdiğini? Ya da kışın kaçımız o soğuk havada saçlarına bakım dışında ne kadar stil verebiliyor? İşte özgürlük mevsimi geldi. Üzerimizden kalın giysileri atıp tiril tiril kıyafetleri giyip saçlarımızın tüm güzelliğini ortaya serme zamanı. Enerjik bir sezon yaşayan modaya saçlar kendi sesini haykırarak ayak uyduruyor. Eğer uzun saçlıysanız, yaşadınız. Çünkü bu yıl uzun saçlarda “yıka çık, yaşasın özgürlük” motto’su hakim. Bırakın saçlarınızı kendi haline... Minimum işlemle onlara kendilerini toparlama fırsatı verin. Ama sözkonusu bir davet, düğün ya da mezuniyetse işte buyrun modellerden model beğenmeye...


haziran-2012-yenilik-resim-4DALGA, KIVIRCIK YA DA RAPUNZEL
Burada rehberiniz özel gün için seçtiğiniz kıyafetiniz. Yüzünüze yakışan ama kıyafetinizin de stiline uygun saç modellerinde yılın öne çıkanlarından kıvırcık, dalga ya da tam tersi Rapunzel kadar dümdüz saçlardan birini tercih edebilirsiniz.

TOPUZ ‘OUT’
Özellikle bu yıl özel gecelerde topuz ‘out’. Yaz aylarının enerjisine ayak uydurabilmeniz için saçlarınızı serbest bırakın. Değişiklik arzu ediyorsanız, bunu rengini bir ton açarak ya da baleyaj ile yapın.

Modada son yıllarda çok ilgi gören retro akım, saçlarda da kendini gösteriyor. 80’li yılların neon renkleri, yine o dönemlerin afro saçlarıyla bizi geçmişe götürüyor, bugün de ilgi odağı yapıyor.

10 adımda saçlar yaza hazır
Işıl ışıl bir görüntü için Bioblas Ar-Ge Direktörü Dr. Ecz. Özden Kasımoğulları’nın 10 altın uyarısını dikkate alın.
1 Yıpratıcı etkiyi arındırın Kıştan çıkan saçları bakım maskeleriyle canlandırın. Maskenin içinde phytokeratin olmasına dikkat edin. Phytokeratin, saça ihtiyacı olan nem ve parlaklığı verir.
2 Nem verin Saç derisine uygulanabilecek bitkisel içerikli saç kremleri kullanın. Saç kremlerinin pH değerinin ve saç, saç derisi ile uyumlu olması önemli. B5 ve C vitamini takviyeli olan saç kremlerini özellikle tercih edin.
3 Doğru beslenin Bilinçsiz diyet yapmayın. Vitamin ve mineral eksikliği saç dökülmesine neden olur. B grubu vitaminlerin bulunduğu tahıl ve süt ürünlerini deniz ürünlerini, koyu yapraklı sebze ve baklagilleri bol tüketin.
4 Matlaşmayla mücadele Saç nem kaybı nedeniyle matlaşır. Bu sorun için üretilmiş sıvı saç kremleriyle saçınıza masaj yapın. Ardından geniş dişli tarakla nazikçe tarayın.
5 Elektriklenmeyi yok edin Saçın elektriklenmesinde mevsim geçişleri ve yanlış şampuan kullanımı, aşırı sıcak su ile yıkamak, metal saç fırçaları ile saçları taramak yatıyor. Saçlarınızı soğuğa yakın su ile yıkayın, metal tarak kullanmayın.
haziran-2012-yenilik-resim-56 Keratin takviyesi Saçlarda sıkça işlem yapmak keratin proteininin tükenmesine neden olur. Önlemek için derinlemesine besleyin. Saçlarınıza phytokeratin takviyesi yapın, phytokeratin içerikli bakım serilerini kullanın.
7 Stres yok İş yaşamı gereği kapalı ortamlarda uzun süreler kalıyoruz. Bu da stres yaratıyor. Stres saç dökülmesini artırır. Uzak durmaya çalışın.
8 Dökülmeye önlem Dökülme mevsim geçişlerinde artar. Saçlarımız koparak dökülmez sadece kırılırlar. Bu nedenle bitkisel içerikli ve gerçek saç dökülmesi için üretilen ürünleri düzenli kullanın.
9 Kepeğe dikkat! Mevsim değişiklikleri saç derisinin de kurumasına neden olur. Kepek şampuanları, kepeğe karşı etkinliği kanıtlanmış aktif maddeler içerirler. Saçı arındırır ve her gün düzenli olarak kullanıldığında gözle görülür kepek oluşumunu engeller.
10 Mutlaka yapın Yaz boyunca deniz, havuz ve güneş nedeniyle saç telleriniz zayıflayıp yıpranır. Özel formüllü ürünler kullanın. Bitkisel içerikli ve onarıcı etkiye sahip bu ürünler, saçı film gibi kaplayarak kimyasal ve fiziksel etmenlerin zararlı etkilerine karşı korurlar. İçten beslenen saç canlanır, tüm gün ışıldar.

haziran-2012-yenilik-resim-3


Kıvır, düzleştir, dalga yap
Yeni nesil marifetli saç şekillendiricileriyle artık kuaförden çıkmış gibi profesyonel saç modellerini evde yapabilirsiniz.

AKILLI VE TASARRUFLU
İki farklı modelde sunulan Homend Hairline saç düzleştiricilerin inci beyazı ve siyah renk seçeneği var. Seramik plakaları230 dereceye kadar ulaşabiliyor. Yüksek ısı saçınızın kısa zamanda kolay şekil almasını ve saatlerce bozulmadan kalmasını sağlıyor. Bir saat sonra devreye giren otomatik kapanma fonksiyonuyla unutkanlığa da son veriyor. Dijital göstergesiyle ısı ayarı yapmak da mümkün. Homend Hairline düzleştirici, 117 TL.

1- Bosch bukle maşası, 118.50 TL.
2- Profilo Starshine hem düzleştiriyor hem bukle yapıyor, 64.60 TL.
3- Grunding saç şekillendirme seti, 87 TL.
4- Arzum Buka iyonlu sac kurutma makinesi, 129 TL.
5- Grundig saç maşası, 57 TL.
6- Philips saç kurutma makinesi, 139.90 TL.
7- Remington bukle maşası, 129 TL.
8- Philips Procare Keratin HP8361, 189.90 TL.
9- Arnica Venüs bukle maşası, 97 TL.
haziran-2012-yenilik-resim-6
haziran-2012-yenilik-resim-7Saç bakımı için kalkanlarınız
Şampuanlar, yağlar, şekillendiriciler... Saç bakımıyla ilgili her türlü yardımcı ürün güzelliğinize hizmet ediyor.

haziran-2012-yenilik-resim-8KALICI RENKLER
Inoa’nın renk bakım serisi Inoa Color Care, kadınların saçlarıyla ilgili renk sorunlarına çözüm getiriyor. Argan yağıyla zenginleştirilmiş formülüy Inoa Color Care, saça lipid yüklemesi yapıyor. Saçı normal bir şampuana göre 5 kat daha fazla besliyor. Anti-oksidan yeşil çay, saçın dış katmanını koruyor. Sülfatsız temizleyici formül saç teline üst seviyede özen göstererek saç telini koruyor. Ürünü L’Oreal Professionnel kuaför salonlarında bulabilirsiniz.

haziran-2012-yenilik-resim-9
Şip Şak Bakım

Organix, ürün yelpazesine Havaii’li kadınların saçlarının güzellik sırlarını da ekledi. Awapui Ginger Kuru Şekillendirici Yağ, kimyasal işlem sonrası hasar görmüş, kabaran saçları içten dışa onarıyor, canlılık kazandırıyor. İçeriğindeki keratin proteinleri deniz sonrası saçların nem ihtiyacını da karşılıyor, koruma kalkanı oluşturuyor. Elastikiyeti artan saçlar kolayca taranıyor. Özellikle deniz ve tatilde çantanızın demirbaşları arasında olacağı kesin.

haziran-2012-yenilik-resim-10Hamilelik sonrası saçlar dökülmeyecek
BIoxcIn FemIna , sa ç dök ülmesi proble mi yaşayan ya da sa çlarını koru mak isteyen kadınlar için for mülü özel olarak geliştiril miş bitkisel bir şa mpuan . İçeriğiyle sa ç dök ülmesini engele meye yardı mcı oluyor . düzenli ve sürekli kulanı mda folik üllerin güçlen mesini sağlayarak sa ç oluşu munu destekliyor .

haziran-2012-yenilik-resim-11Bir yıldız gibi parla!
İçerdiği bio sera mid sayesinde sa çları kökten uca onaran Elseve Komple Onarıcı 5, sa çları yeniden yapılandırıyor , güçlendiriyor , canlı , sağlıklı , yu muşak ve parlak gör ünmelerini sağlıyor . Şampuan , sa ç kre mi, maske ve sıvı sa ç kre minden oluşan serisi ile 4 adı mda sa çların yapısı günden güne ko mple yenileniyor .

Hem düzleşsin hem parlasın
Philips’in saç doktorları ve saç stilistleri ile birlikte geliştirdiği yeni saç düzleştiricisi ProCare Keratin – HP8361, ‘Keratinli Seramik Plakalar’ı sayesinde saça şekil verirken aynı zamanda sağlıklı ve parlak olmasını sağlıyor. Saçtaki negatif yüklü iyonları nötr hale getirerek saçın elektriklenmesini önleyen ‘İyonik Bakım’ özelliği de HP8361’in önemli avantajlarından biri. Cihazın bir diğer önemli özelliği Sonik Titreşim ise saçları plaka üzerinde eşit olarak dağıtıyor.
haziran-2012-yenilik-resim-12
GÜZİDE YÜLEK

Seninle Dergisi Haziran 2012 Sayısı

Paylaşmak ister misin?

Deli.cio.us    Digg    reddit    Facebook    StumbleUpon    Newsvine
 

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

Mutfak

Tatlı yiyelim tatlı konuşalım

News image

 Yemek yazarı, çikolatacı ve pastacı 5 ÜNLÜ İSİMDEN ANNELER GÜNÜ’NE özel tatlılar ve güne enerjik ve dinç başlamak istey... DEVAMI

Bayram mönüsü için önerilerim

News image

Çocukluğumun bayramlarında beni en çok heyecanlandıran kısım yemekten ya da kahvaltıdan sonra ikram edilen ç... DEVAMI

Komposto mu, hoşaf mı?

News image

Yaz sıcaklarında artık vazgeçilmezimiz soğuk içecekler. Ben bu ay sizi Ramazan dolayısıyla da nostaljik bir y... DEVAMI

Düğün-davet mevsimi

News image

Hiç şüphesiz düğündavet hazırlıkları titizlik gerektirir. Her şeyi ince eleyip sık dokumak gerekir. Peki, ... DEVAMI

En iyi kek tarifi hangisi?

News image

Mükemmel kek tarifine ulaşmak için bugüne dek pek çok farklı reçete hazırladım. Ortası delik olandan, dolgulusun... DEVAMI

Dondurma dünyasında 'in'ler 'out'lar...

News image

 İtalyanların dondurma konusundaki uzmanlığı, dünyadaki en yeni dondurma trendleri ve bizim geleneksel Ma... DEVAMI

Kültür - Sanat

Ece Seçkin bu ayki röportajımızın konuğu...

News image

Lakabı Roket Müzik dünyasının başarılı ve genç isimlerinden Ece Seçkin, kendisini ve yeni çalışmalarını bu ayki r... DEVAMI

Keman virtüözü Canan Anderson

News image

Sihirli parmakların sahibi Canan Anderson, bu ayki röportajımızın konuğu. 3 Haziran’da Mardan Palace’de, 8 Hazira... DEVAMI

Konser, etkinlik, röportaj, sinema...

News image

Konser David Garrett, ilk kez Türkiye’de Dans ‘Beyazgül-White Rose’ İstanbul’da... Sinema Sema Şimşek, ‘Tehl... DEVAMI

Konser, etkinlik, röportaj, sinema...

News image

MÜZİKAL Dünyaca ünlü Broadway yapıtı ‘Operadaki Hayalet’ bu ay İstanbul’da... SERGİ Yaratıcı deha Mimar Sinan, Tophane-i ... DEVAMI

Konser, etkinlik, röportaj, sinema...

News image

KONSER :Efsane şarkıcı Julio Iglesias, İstanbul’da... ETKİNLİK :Ünlü oyuncu Hugh Jackman, Broadway şo... DEVAMI

Derya Beşerler en son ne yaptı?

News image

DERYA BEŞERLER EN SON NE YAPTI? BKM Mutfak’ta her Salı ‘No Name’ adlı oyunla sahne alan Derya Beşerler, son zamanlard... DEVAMI

Astroloji

Astrolog Sema Kılıç yazıyor...

News image

Astroloji Haziranın aynın burçlar üzerindeki etkisi Halen retro (geri harekette) olan Merkür 11 Haziran’da düz pozisyona ... DEVAMI

Astrolog Sema Kılıç yazıyor...

News image

Astroloji Mayıs ayının burçlar üzerindeki etkisi(Yükselen burcunuzu önce okumalısınız) 4 Mayıs’ta Akrep’te Dolunay, 18 ... DEVAMI

Astrolog Sema Kılıç yazıyor...

News image

ASTROLOJİ NİSAN AYININ BURÇLAR ÜZERİNDEKİ ETKİSİ(Yükselen burcunuzu önce okumalısınız) 4 Nisan’da Terazi burcunda bir A... DEVAMI

Astrolog Sema Kılıç yazıyor...

News image

ASTROLOJİ MART AYININ BURÇLAR ÜZERİNDEKİ ETKİSİ(Yükselen burcunuzu önce okumalısınız) 20 Mart’ta Balık burcunun son der... DEVAMI

Astrolog Sema Kılıç yazıyor...

News image

ŞUBAT AYININ BURÇLAR ÜZERİNDEKİ ETKİSİ (Yükselen burcunuzu önce okumalısınız) Koç ( 21 Mart-19 Nisan ) Koç’lar, 20’sine k... DEVAMI

Gezi

Masal diyarı Kapadokya

News image

Masal diyarı Kapadokya Sadece tarihi açısından değil aynı zamanda ruhani dünya sahnesiyle de yüzyıllardır varlığını koruy... DEVAMI

Hızlandırılmış Madrid turu

News image

Voleybolcu Naz Aydemİr Akyol'dan Hızlandırılmış Madrid turu Biz sporcular kamplar, maçlar, turnuvalar vs. yüzünden çok f... DEVAMI

Sanatın merkezi bir şehir, Londra...

News image

OYUNCU ASUMAN DABAK YAZDI SANATIN MERKEZİ BİR ŞEHİR, LONDRA... Bu şehrin mevsimi yok. Ne zaman giderseniz gidin, Londra sokaklar... DEVAMI

Başak Sayan yazdı...

News image

CENNET BURASI Eğer bir gün bana cennetin nerede olduğu sorulursa, hiç düşünmeden Saint Lucia Adası derim. Doğu Karayip Denizi... DEVAMI