Yazdır e-Posta
Aslı Enver 'Karşılıklı aşk tadından yenmez'
Röportaj
asli-enver“Kavak Yelleri” dizisinin Mine’si Aslı Enver, hayata umutla bakan genç bir oyuncu. Enver; ailesini, düşlerini, hedeflerini röportajımızda paylaştı.

Yalnız gençlerin değil yetişkinlerin de severek takip ettiği ‘Kavak Yelleri’ dizisi ilgiyle takip ediliyor. Oradaki karakterlerin yaşadıkları, nasıl karar verecekleri merakla bekleniyor. Örneğin son bölümlerde Mine’nin hamilelik durumu, ne karar vereceği merakla uyandırıyor. Bu kadar yerli dizinin olduğu, reyting kaygılarının yaşandığı, bazı dizilerin yayından kaldırıldığı bir dönemde nasıl oluyor da bir gençlik dizisi bu kadar ilgiyle takip ediliyor? Başrol oyuncularından Aslı Enver, bunu ‘samimi’ olmaya bağlıyor. Diğer sorularımızı da bakın nasıl yanıtlıyor:

Bolca yerli dizinin olduğu, reyting kaygılarının yaşandığı televizyon dünyasında ‘Kavak Yelleri’ uzun zamandır sıkı sıkıya takip ediliyor. Dizinin bu kadar çok sevileceğini tahmin etmiş miydiniz?
Bir işe elbette o işin uzun süreceğine ve başarılı olacağınıza inanarak başlıyorsunuz. Bu yüzden Kavak Yelleri'nin başarısı benim için çok büyük bir sürpriz olmadı. Başta yapım şirketinin, ‘Tims Productions’un olması bana çok güven verdi. Özverilerle çalışan bir ekip ile çalıştığımız için uzun zamandır takip ediliyoruz ve bu bizi çok mutlu ediyor.

Sizce bu ilginin asıl sebebi ne olabilir?
Her işin bir enerjisi vardır. İnsanlar o enerjiyi sever ya da sevmez. Bizim işimizin de enerjisi insanlar tarafından sevildi, samimiyeti sevildi ve alışkanlık haline geldi. Kısacası işimizin samimiyetini sevdi izleyici.

asli-enver2Dizide Mine, Deniz ile nikah masasındayken Aslı ile aralarındaki öpüşme olayını öğreniyor ve gördüğü fotoğraflar yüzünden dibe vuruyor. İntikam almak istiyor. Siz gerçek yaşamınızda sevdiğiniz erkekle ilgili benzer bir durum yaşadınız mı? Yaşasaydınız tavrınız ne olurdu? İntikam alır mıydınız?
Ben aynı durumu yaşasaydım Mine kadar olayların içinde olan bir tavrım olmazdı. Daha geride dururdum sanırım. O ilişkinin içinde yerimin olmadığını düşünür ve kendimi ortamdan çekerdim. Birilerinin peşinden koşmak ve intikam almak bana göre şeyler değil.

Mine, sevgi açlığı çeken bir genç kız. Etrafında onu sevenler var; anneannesi, dedesi, arkadaşları… Ama o yine de hep bir boşluk, sevgisizlik içinde. Sevginin sizin yaşamınızdaki yeri ne? Bir yanınız sevgiye aç mı? Fazlasıyla aldığınızı mı düşünüyorsunuz?

Mine sorunlu bir anne ile yaşadığı ve hayatında baba figürü eksik olduğu için elbette sorunlar yaşıyor. Çevrenizde ve çevremde bu şekilde sorunlar yaşamış birçok insan var ancak benim Mine ile yaşantımda bir benzerlik yok. Ben birbirini seven ve değer veren bir aile içinde büyüdüm. Fazlasıyla sevgi aldığımı düşünüyorum. Ailemin her zaman yanımda olması hayatta daha güçlü olmamı sağlıyor.

Diziyi oynamak bir yana izleyici olarak kendi dizinizi izlediğinizde neleri eleştiriyorsunuz?
Açıkçası çok içinde olduğum için diziyi eleştiremiyorum. Fakat oyuncu kendini izlediğinde birçok hata görür ve düzeltmeye, kendini geliştirmeye çalışır. Ben de öyle yapmaya çalışıyorum.

asli-enver3Yeni nesil dostluklar açısından sanki eskilere göre şanssız gibi. Sanal ilişkilerin, dedikoduların, ayak çelmelerin, hırsların çokça yaşandığı bir çağda sizin dostluğa, arkadaşlık ilişkilerine bakışınız nasıl?
Çok çabuk güvendiğim için tabii ki hayal kırıklıkları yaşamışlığım var. Fakat ben Güzel Sanatlar Lisesinde ve konservatuarda okuduğum için arkadaşlıklarım çok sıkı olmuştur ve birçoğu ile hala görüşürüm. Dostum dediğim sayılı kişi vardır.

İngiltere’den Türkiye’ye geldiniz. Burada tiyatro eğitimi gördünüz. Neden İngiltere’de kalıp orada sanatçı olmayı tercih etmediniz?
Konservatuvarı bitireli iki yıl oluyor. Buraya geldiğimde de 12 yaşındaydım. Haliyle, insanın o yaşta ailesine söz geçirme gibi bir şansı olmuyor. Bu kararlarından da çok memnunum.

Genç bir oyuncu olarak düşlerinizi ne süslüyor? Broadway’de sahneye çıkma, Hollywood’a uzanma vs… Ya da bambaşka bir şey olabilir mi?
Oyuncu hayal kurar ama ben başarı ile ilgili çok da büyük hayaller kurmuyorum. İnsanın şansı basamak basamak gelir. Bunu iyi değerlendirdiğiniz zaman bu sizi başarıya götürür. Ben de tek tek çıkmayı tercih ediyorum o basamakları.

asli-enver4Aşk sizin için ne ifade ediyor? Aşksız yaşayabilir misiniz?
Aşk yaşanması gereken bir şeydir. Bu karşılıklı olsa da olmasa da aşkı bir ödül olarak düşünüyorum. Bunu yaşayan insanlar çok şanslı bence. Hele karşılıklısı tadından yenmez...

Aşk için nelerden vazgeçerdiniz?

Nelerden vazgeçerdim bilmiyorum ama vazgeçemeyeceğim şeyler var; ailem, mesleğim ve kişiliğim.

Ruhunuzu besleyen noktalar neler?
Oyunculuk beni en çok besleyen şey ama onun haricinde evde vakit geçirmeyi çok severim. Mümkünse ev hep dolu olsun isterim. Kalabalık bir masaya yemek yapmaktan, insanlara yeni lezzetler tattırmaktan çok hoşlanıyorum. Arkadaşlarımla olmak ve sosyalleşmek de beni oldukça besliyor. Boş geçen bir gün benim için çöptür.

Çekimleriniz çok yoğun ama eğer boş vakitleriniz kalıyorsa neler yapıyorsunuz kendinizi geliştirmek, hayatı yaşamak adına?
Arkadaşlarımla keyifli vakit geçirmek gibisi yok, ayrıca mümkün olduğunca vizyon filmlerini kaçırmamaya çalışıyorum.

Hedefinizde neler var?
İyi bir sinema filminde olmak istiyorum. Aynı zamanda da okul yıllarımdan beri içinde çok yer alamadığım için çok özlediğim tiyatroya geri dönmek istiyorum.

Ailenizde oyuncu olan başka kişi var mı?
Benden başka oyuncu yok. Babam tekstil işiyle uğraşıyor. Annem ev hanımı. Bir ağabeyim ve bir kız kardeşim var. Ağabeyim Meksika'da yaşıyor ve kendi işinde çalışıyor. Kardeşim ise öğrenci.

Gençlik dizisinde oynayan bir genç kız olarak ailelere kızlarıyla ve oğullarıyla ilgili neler yapmalarını tavsiye edersiniz?
Biraz karşılıklı anlayış...

Dizide anne adayı genç bir kadınsınız. Peki gerçek yaşamda ilk öpücüğünüzü hatırlıyor musunuz? Neler hissetmiştiniz? Benzetmeniz gerekse o ilk öpücüğü neye benzetirsiniz?

Tabii ki ilk öpücüğümü hatırlıyorum. Hatta yaşadığım hiçbir şeyi unutmam da diyebilirim. İçinde yaşadığım bir şeyi kelimelere dökmek o kadar da kolay olmasa gerek.

Bazen hayatı sorguladığınız, “biz nereye gidiyoruz, dünya nereye gidiyor, bu dünya için ne yapabilirim, kendim için ne yapabilirim” dediğiniz oluyor mu? Örneğin gerçek yaşamınızda, her şeyin yok olduğu, yozlaştığı, kirletildiği bu dünyaya bir çocuk doğurmak ister miydiniz?
Açıkçası en bu kadar umutsuz bakmıyorum. Zamanı geldiğinde ve de o çocuğu maddi manevi büyütebileceğime emin olduğumda bir çocuğum olmasını ve iyi bir aileye katılmasını isterim.

Arkadaşlar Aslı Enver için büyük önem taşıyor. O, acılarını da sevinçlerini de onlarla paylaşıyor. Dizi setindeki rol arkadaşları Pelin Karahan ve Ceren Moray ile de set dışında çok iyi dost.

GÜZİDE YÜLEK

Paylaşmak ister misin?

Deli.cio.us    Digg    reddit    Facebook    StumbleUpon    Newsvine
 


Yorumlar  

 
0 #2 bengisu 24-05-2011 17:29
doğum günüme gelir misin?
Alıntı
 
 
0 #1 kaderr 24-05-2011 17:27
doğum günüme gelir misin aslı abla ben anakara da oturuyorum
Alıntı
 

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

Mutfak

SEVGİLİLER GÜNÜ MÖNÜSÜ

News image

SEVGİLİLER GÜNÜ MÖNÜSÜ Kalbe giden yol mideden geçer derler… Başbaşa geçireceğiniz 14 Şubat akşamı, size sunduğum... DEVAMI

İÇİNİZİ ISITAN KIŞ MÖNÜSÜ

News image

İÇİNİZİ ISITAN KIŞ MÖNÜSÜ Soğuk ve yağışlı kış günleri; bir kâse çorba, fırınlanmış sıcacık bir yemek ve leziz ... DEVAMI

YILBAŞI SOFRASI

News image

YILBAŞI SOFRASI Yeni yılı karşılayacağımız o çok özel gecede çok şık bir sofra bu özel günün vazgeçilmezi... Aralı... DEVAMI

ARDA TÜRKMEN yazıyor...

News image

“Kahvaltının mutlulukla bir ilgisi olmalı” demiş Cemal Süreya... Güne güzel bir kahvaltıyla başlamak hep... DEVAMI

AKDENİZ MUTFAĞI

News image

AKDENİZ MUTFAĞI Makarna, balık, sebze, et ya da tatlı... Nereli olursanız olun, hangi yemeği severseniz sevin sizin de Akdeniz ... DEVAMI

Tatlı yiyelim tatlı konuşalım

News image

 Yemek yazarı, çikolatacı ve pastacı 5 ÜNLÜ İSİMDEN ANNELER GÜNÜ’NE özel tatlılar ve güne enerjik ve dinç başlamak istey... DEVAMI

Kültür - Sanat

DERYA BEŞERLER EN SON NE YAPTI?

News image

DERYA BEŞERLER EN SON NE YAPTI? BKM Mutfak’ta her Salı ‘No Name’ adlı oyunla sahne alan Derya Beşerler, son zamanlard... DEVAMI

PİYANO KARANLIK VE BAĞIMSIZ BİR ENSTRÜMAN

News image

PİYANO KARANLIK VE BAĞIMSIZ BİR ENSTRÜMAN İsviçre’nin köklü senfonik topluluklarından Basel Oda Orkestrası Gürcü piyan... DEVAMI

Kitap, sergi, etkinlik, konser v.s...

News image

SİNEMA  Sonbahar!da yapılabilecek en iyi aktivite film izlemek! Ekim ayında vizyona girecek filmlerden bazılarını sizler için... DEVAMI

Bu topraklardan hikaye fışkırıyor

News image

Genç tiyatro yazarı Sami Özbudak, Türk tiyatrosunda yerli metinlerin artması gerektiğini düşünüyor ve ekliyor, “Ben bu toprağ... DEVAMI

ÖZCAN YÜKSEK: DÜNYAYI MASALLAR KURTARACAK

News image

‘Hakikatçi’ ve ‘Cinistan’ kitaplarıyla Binbir Gece Masalları’nın peşine düşen, Atlas Dergisi Yayın Yönetmeni, yazarı v... DEVAMI

Dilruba Saatçi: “Atatürk’ten izin aldım”

News image

O, yalnızca bir tiyatro sanatçısı değil. Yazıyor, yönetiyor, oynuyor ve örneklerine hiç rastlamadığımız projelere imza atıyo... DEVAMI

Astroloji

Astrolog SEMA KILIÇ yazıyor...

News image

ŞUBAT AYININ BURÇLAR ÜZERİNDEKİ ETKİSİ (Yükselen burcunuzu önce okumalısınız) DEVAMI

Astrolog SEMA KILIÇ yazıyor...

News image

5 Ocak’ta Yengeç’te Dolunay ve 20 Ocak’ta Kova burcunda Yeniay gerçekleşecek. Bu ay özellikle burcu veya yüksele... DEVAMI

Astrolog SEMA KILIÇ yazıyor...

News image

Geçen ayki Güneş tutulması yeni bir döneme girişin işaretiydi. Bu ay hayatınızı yenileyen kararları alma zam... DEVAMI

Astroloji - Haziran 2013

News image

Yükselen burcunuza göre yıldız falınız... AYLIK BURCUNUZU okuyun, yükselen burcunuza göre bu ay sizi neler bekliyor öğrenin. Ünl... DEVAMI

Astroloji - Mayıs 2013

News image

Fİlİz Özkol ’dan yükselen burcunuza göre yıldız falınız. AYLIK BURCUNUZU okuyun, yükselen burcunuza göre bu ay sizi neler bekl... DEVAMI

Gezi

BAŞAK SAYAN YAZDI...

News image

CENNET BURASI Eğer bir gün bana cennetin nerede olduğu sorulursa, hiç düşünmeden Saint Lucia Adası derim. Doğu Karayip Denizi... DEVAMI

OYUNCU BAŞAK DANIŞMAN YAZDI...

News image

TARİH KOKAN ŞEHİR VİYANA Kış seyehatlerini seviyorsanız, Viyana tam da bu mevsimde gitmeniz gereken bir şehir. Opera izleyin, mimari... DEVAMI

AYÇİN İNCİ YAZDI ALTI GÜNDE DÖRT ŞEHİR

News image

ALTI GÜNDE DÖRT ŞEHİR Roma, Napoli, Floransa, Venedik… Oyuncu Ayçin İnci, eşi Serdal Genç ile birlikte birkaç güne sığdı... DEVAMI

BERNA LAÇİN YAZDI İTALYAN SAYFİYESİNDE SONBAHAR

News image

BERNA LAÇİN YAZDI İTALYAN SAYFİYESİNDE SONBAHAR Ünlü oyuncu Berna Laçin tam bir gezgin ruh... Kendisi bu aySeninle okurları i... DEVAMI