Yazdır e-Posta
Aslı Enver 'Karşılıklı aşk tadından yenmez'
Röportaj
asli-enver“Kavak Yelleri” dizisinin Mine’si Aslı Enver, hayata umutla bakan genç bir oyuncu. Enver; ailesini, düşlerini, hedeflerini röportajımızda paylaştı.

Yalnız gençlerin değil yetişkinlerin de severek takip ettiği ‘Kavak Yelleri’ dizisi ilgiyle takip ediliyor. Oradaki karakterlerin yaşadıkları, nasıl karar verecekleri merakla bekleniyor. Örneğin son bölümlerde Mine’nin hamilelik durumu, ne karar vereceği merakla uyandırıyor. Bu kadar yerli dizinin olduğu, reyting kaygılarının yaşandığı, bazı dizilerin yayından kaldırıldığı bir dönemde nasıl oluyor da bir gençlik dizisi bu kadar ilgiyle takip ediliyor? Başrol oyuncularından Aslı Enver, bunu ‘samimi’ olmaya bağlıyor. Diğer sorularımızı da bakın nasıl yanıtlıyor:

Bolca yerli dizinin olduğu, reyting kaygılarının yaşandığı televizyon dünyasında ‘Kavak Yelleri’ uzun zamandır sıkı sıkıya takip ediliyor. Dizinin bu kadar çok sevileceğini tahmin etmiş miydiniz?
Bir işe elbette o işin uzun süreceğine ve başarılı olacağınıza inanarak başlıyorsunuz. Bu yüzden Kavak Yelleri'nin başarısı benim için çok büyük bir sürpriz olmadı. Başta yapım şirketinin, ‘Tims Productions’un olması bana çok güven verdi. Özverilerle çalışan bir ekip ile çalıştığımız için uzun zamandır takip ediliyoruz ve bu bizi çok mutlu ediyor.

Sizce bu ilginin asıl sebebi ne olabilir?
Her işin bir enerjisi vardır. İnsanlar o enerjiyi sever ya da sevmez. Bizim işimizin de enerjisi insanlar tarafından sevildi, samimiyeti sevildi ve alışkanlık haline geldi. Kısacası işimizin samimiyetini sevdi izleyici.

asli-enver2Dizide Mine, Deniz ile nikah masasındayken Aslı ile aralarındaki öpüşme olayını öğreniyor ve gördüğü fotoğraflar yüzünden dibe vuruyor. İntikam almak istiyor. Siz gerçek yaşamınızda sevdiğiniz erkekle ilgili benzer bir durum yaşadınız mı? Yaşasaydınız tavrınız ne olurdu? İntikam alır mıydınız?
Ben aynı durumu yaşasaydım Mine kadar olayların içinde olan bir tavrım olmazdı. Daha geride dururdum sanırım. O ilişkinin içinde yerimin olmadığını düşünür ve kendimi ortamdan çekerdim. Birilerinin peşinden koşmak ve intikam almak bana göre şeyler değil.

Mine, sevgi açlığı çeken bir genç kız. Etrafında onu sevenler var; anneannesi, dedesi, arkadaşları… Ama o yine de hep bir boşluk, sevgisizlik içinde. Sevginin sizin yaşamınızdaki yeri ne? Bir yanınız sevgiye aç mı? Fazlasıyla aldığınızı mı düşünüyorsunuz?

Mine sorunlu bir anne ile yaşadığı ve hayatında baba figürü eksik olduğu için elbette sorunlar yaşıyor. Çevrenizde ve çevremde bu şekilde sorunlar yaşamış birçok insan var ancak benim Mine ile yaşantımda bir benzerlik yok. Ben birbirini seven ve değer veren bir aile içinde büyüdüm. Fazlasıyla sevgi aldığımı düşünüyorum. Ailemin her zaman yanımda olması hayatta daha güçlü olmamı sağlıyor.

Diziyi oynamak bir yana izleyici olarak kendi dizinizi izlediğinizde neleri eleştiriyorsunuz?
Açıkçası çok içinde olduğum için diziyi eleştiremiyorum. Fakat oyuncu kendini izlediğinde birçok hata görür ve düzeltmeye, kendini geliştirmeye çalışır. Ben de öyle yapmaya çalışıyorum.

asli-enver3Yeni nesil dostluklar açısından sanki eskilere göre şanssız gibi. Sanal ilişkilerin, dedikoduların, ayak çelmelerin, hırsların çokça yaşandığı bir çağda sizin dostluğa, arkadaşlık ilişkilerine bakışınız nasıl?
Çok çabuk güvendiğim için tabii ki hayal kırıklıkları yaşamışlığım var. Fakat ben Güzel Sanatlar Lisesinde ve konservatuarda okuduğum için arkadaşlıklarım çok sıkı olmuştur ve birçoğu ile hala görüşürüm. Dostum dediğim sayılı kişi vardır.

İngiltere’den Türkiye’ye geldiniz. Burada tiyatro eğitimi gördünüz. Neden İngiltere’de kalıp orada sanatçı olmayı tercih etmediniz?
Konservatuvarı bitireli iki yıl oluyor. Buraya geldiğimde de 12 yaşındaydım. Haliyle, insanın o yaşta ailesine söz geçirme gibi bir şansı olmuyor. Bu kararlarından da çok memnunum.

Genç bir oyuncu olarak düşlerinizi ne süslüyor? Broadway’de sahneye çıkma, Hollywood’a uzanma vs… Ya da bambaşka bir şey olabilir mi?
Oyuncu hayal kurar ama ben başarı ile ilgili çok da büyük hayaller kurmuyorum. İnsanın şansı basamak basamak gelir. Bunu iyi değerlendirdiğiniz zaman bu sizi başarıya götürür. Ben de tek tek çıkmayı tercih ediyorum o basamakları.

asli-enver4Aşk sizin için ne ifade ediyor? Aşksız yaşayabilir misiniz?
Aşk yaşanması gereken bir şeydir. Bu karşılıklı olsa da olmasa da aşkı bir ödül olarak düşünüyorum. Bunu yaşayan insanlar çok şanslı bence. Hele karşılıklısı tadından yenmez...

Aşk için nelerden vazgeçerdiniz?

Nelerden vazgeçerdim bilmiyorum ama vazgeçemeyeceğim şeyler var; ailem, mesleğim ve kişiliğim.

Ruhunuzu besleyen noktalar neler?
Oyunculuk beni en çok besleyen şey ama onun haricinde evde vakit geçirmeyi çok severim. Mümkünse ev hep dolu olsun isterim. Kalabalık bir masaya yemek yapmaktan, insanlara yeni lezzetler tattırmaktan çok hoşlanıyorum. Arkadaşlarımla olmak ve sosyalleşmek de beni oldukça besliyor. Boş geçen bir gün benim için çöptür.

Çekimleriniz çok yoğun ama eğer boş vakitleriniz kalıyorsa neler yapıyorsunuz kendinizi geliştirmek, hayatı yaşamak adına?
Arkadaşlarımla keyifli vakit geçirmek gibisi yok, ayrıca mümkün olduğunca vizyon filmlerini kaçırmamaya çalışıyorum.

Hedefinizde neler var?
İyi bir sinema filminde olmak istiyorum. Aynı zamanda da okul yıllarımdan beri içinde çok yer alamadığım için çok özlediğim tiyatroya geri dönmek istiyorum.

Ailenizde oyuncu olan başka kişi var mı?
Benden başka oyuncu yok. Babam tekstil işiyle uğraşıyor. Annem ev hanımı. Bir ağabeyim ve bir kız kardeşim var. Ağabeyim Meksika'da yaşıyor ve kendi işinde çalışıyor. Kardeşim ise öğrenci.

Gençlik dizisinde oynayan bir genç kız olarak ailelere kızlarıyla ve oğullarıyla ilgili neler yapmalarını tavsiye edersiniz?
Biraz karşılıklı anlayış...

Dizide anne adayı genç bir kadınsınız. Peki gerçek yaşamda ilk öpücüğünüzü hatırlıyor musunuz? Neler hissetmiştiniz? Benzetmeniz gerekse o ilk öpücüğü neye benzetirsiniz?

Tabii ki ilk öpücüğümü hatırlıyorum. Hatta yaşadığım hiçbir şeyi unutmam da diyebilirim. İçinde yaşadığım bir şeyi kelimelere dökmek o kadar da kolay olmasa gerek.

Bazen hayatı sorguladığınız, “biz nereye gidiyoruz, dünya nereye gidiyor, bu dünya için ne yapabilirim, kendim için ne yapabilirim” dediğiniz oluyor mu? Örneğin gerçek yaşamınızda, her şeyin yok olduğu, yozlaştığı, kirletildiği bu dünyaya bir çocuk doğurmak ister miydiniz?
Açıkçası en bu kadar umutsuz bakmıyorum. Zamanı geldiğinde ve de o çocuğu maddi manevi büyütebileceğime emin olduğumda bir çocuğum olmasını ve iyi bir aileye katılmasını isterim.

Arkadaşlar Aslı Enver için büyük önem taşıyor. O, acılarını da sevinçlerini de onlarla paylaşıyor. Dizi setindeki rol arkadaşları Pelin Karahan ve Ceren Moray ile de set dışında çok iyi dost.

GÜZİDE YÜLEK

Paylaşmak ister misin?

Deli.cio.us    Digg    reddit    Facebook    StumbleUpon    Newsvine
 


Yorumlar  

 
0 #2 bengisu 24-05-2011 17:29
doğum günüme gelir misin?
Alıntı
 
 
0 #1 kaderr 24-05-2011 17:27
doğum günüme gelir misin aslı abla ben anakara da oturuyorum
Alıntı
 

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

Mutfak

AKDENİZ MUTFAĞI Makarna, balık, sebze, et ya da tatlı... Nereli olursanız olun, hangi yemeği severseniz sevin sizin de Akdeniz Mutfağı’na ilginiz, bir favori yemeğiniz vardır.

News image

AKDENİZ MUTFAĞI Makarna, balık, sebze, et ya da tatlı... Nereli olursanız olun, hangi yemeği severseniz sevin sizin de Akdeniz ... DEVAMI

Tatlı yiyelim tatlı konuşalım

News image

 Yemek yazarı, çikolatacı ve pastacı 5 ÜNLÜ İSİMDEN ANNELER GÜNÜ’NE özel tatlılar ve güne enerjik ve dinç başlamak istey... DEVAMI

Fit tutan nefis salatalar

News image

 Yaza çeyrek kala damak zevkinizden taviz vermeden fazla kilolarınızdan kurtulmaya ne dersiniz? Bu salatalara kim ‘hayır’ diyebil... DEVAMI

Ege ve Midilli mutfağı

News image

 Birbirinden nefis zeytinyağlı ve deniz mahsulü tabaklarıyla, sizi Ege ve Midilli’ye doğru bir lezzet şölenine davet ediyoruz. &... DEVAMI

14 Şubat Sofrası

News image

 Sevgilinin kalbine giden yol midesinden geçer derler. 14 Şubat’ta hazırlayacağınız özel bir mönü ile onu hünerinize hayran b... DEVAMI

Egzotik esintiler

News image

 Mutfağınızda farklı bir damak tadı için arada bir değişiklik iyi olabilir. İlham verici egzotik Uzakdoğu yemekleri ile mutfağ... DEVAMI

Aşk ve İlişkiler

Yanlış Adamı Seçenler Kulübü

News image

 Erkek seçiminde sürekli hata yapanlardan mısınız? Hayatınızın büyük bir kısmı aşk yolunda ziyan mı oldu? Bu sorulara ... DEVAMI

Gücünüzün farkına varın!

News image

Hayatın akışı içinde, kendinize adım adım uygulayacağınız bir hedef planı yaptınız mı? İnanıyorum ki, dünyadaki tüm kad... DEVAMI

Ayrılık sonrası ayağa kalkma taktikleri!

News image

Ayrılık acısını atlatmanın bir yolu var mıdır diye sorarlar hep; zamandan başka bildiğim bir yol yok! Ancak zamanı geçirmek i... DEVAMI

Gerçekten aradığınız kişi o mu?

News image

Onun doğru kişi olup olmadığını anlamak kolay değildir. Aşkı arayanlar için bu endişe hep vardır. Peki, hayalinizdekinin doğr... DEVAMI

Mutlu başlayan evlilikler neden bitiyor?

News image

Türkiye’de evliliklerin yüzde 40’ı ilk beş yılda bitiyor. Peki, bir evliliği boşanma aşamasına getiren sebepler neler? Evlili... DEVAMI

Başınıza Aşk DÜŞSÜN!

News image

Bugüne kadar inanmayarak nasılsa elinize bir şey geçmedi. En fazla yine elinize bir şey geçmez yani değişiklik olmaz! Ama ya aşk... DEVAMI

Cinsellik

TAKINTILAR Sınırı aşarsa...

News image

Birçoğumuzun hassas olduğu, ‘takıntı’ yaptığı davranışları olabiliyor. Ancak takıntılar titizlikle, ince düşünceyle kar... DEVAMI

Arkadaştan sevgili olur mu?

News image

Uzmanlar, kadın-erkek arasında gelişen en güzel aşk ilişkisinin yakın arkadaşlıktan doğan ya da gelişen aşk olduğunu belirtiyo... DEVAMI

Boşanma dünyanın sonu değil!

News image

 Hayatı birlikte paylaşmaya karar verdiğiniz insanla artık anlaşamıyorsanız, boşanma en mantıklı çözüm. Yine de kolay bir... DEVAMI

Mutlu ve sağlıklı bir aşk hayatı için güven şart!

News image

Mutlu cinsel hayat çift arasındaki g üvene dayanıyor. Kadınların yüzde 30-60’ını hayat boyu en az bir kez etkileyen cinsel bozu... DEVAMI

Cinsel hayatınıza darbe vurmayın, hazzı zirveye taşıyın!

News image

Mükemmel bir ilişki yeryüzünde henüz yaşanmıyor. O nedenle elinizdeki ilişkinin kıymetini bilin. ‘Yuvayı dişi kuş yapar’ s... DEVAMI

Gezi

BERNA LAÇİN YAZDI İTALYAN SAYFİYESİNDE SONBAHAR

News image

BERNA LAÇİN YAZDI İTALYAN SAYFİYESİNDE SONBAHAR Ünlü oyuncu Berna Laçin tam bir gezgin ruh... Kendisi bu aySeninle okurları i... DEVAMI

Tanem Sivar kendi İstanbul’unu anlattı.

News image

TANEM SİVAR İŞTE BENİN İSTANBUL'UM Ne yazık ki, İstanbul’u İstanbul yapan insanlar ve mekanlar gün geçtikçe azalmakta... DEVAMI

ZEYNEP BEŞERLER’İN Seyahat sırları

News image

 Kanal D’nin sevilen dizisi ‘Arka Sokaklar’ın ‘Melek’i Zeynep Beşerler’in seyahat sırlarını merak ediyor musunuz? O ha... DEVAMI

Cennet yeşili ARTVİN

News image

 Karadeniz’in hırçın güzeli Artvin göz alıcı dağları, büyüleyici gölleri ve huzur verici yaylaları kadar son dönemin en... DEVAMI