Yazdır e-Posta
Bu hayat benim, önce ben mutlu olayım ki, başkasına faydam dokunsun
Röportaj
Pınar AltuğPınar Altuğ Atacan, mutlu evliliği, yükselen kariyeri ve anneliği ile hep hayatımızın içinde. Onunki şans mı, başarılı bir programlama mı yoksa hepsi mi? Biz sorduk, o cevapladı.

Podyuma çıktığı yıllarda da ilk sıralardaydı, kendine ayrı yol çizdiğinde de… Yemek programı hazırlayıp sunmaya başladığında tüm kadınları ekran başına kilitledi. Ardından kitabı geldi. Yarışma programlarının sunuculuğunda ekran başındakilerin gözleri hep onu aradı. Aslında hep ailemizin bir üyesi gibiydi. Ancak ne zaman ki ‘Çocuklar Duymasın’ dizisi ile evlerimize konuk oldu, işte o zaman bambaşka bir kimliğe büründü. Diziden ayrılıp yerini başka bir oyuncuya bıraktığında kalbi yine o rolde kaldı. Yıllar sonra dizi, çocukların büyümüş halleriyle yeniden ekrana taşındı. Tutardı, tutmazdı tartışmalarına seyirciden tokat gibi bir cevap geldi. Reytingler yine üst sıralardaydı. Pınar Altuğ Atacan, artık seyircinin tartışmasız en sevdiği oyunculardan biri artık. Bu arada yalnızca kariyerinde değil özel yaşamında da birçok değişiklik oldu. Kendisi gibi oyuncu Yağmur Atacan ile evlendi, Su adını verdikleri bir de kızları oldu. Markalar, onu reklam yüzü yapmak için yarışa girdi. O, yine kendi imajına ve inançlarına uygun birinde karar kıldı. Şimdi Persil’in marka yüzü olarak da reklamlarla evlere konuk oluyor. İşinde başarılı, mutlu bir evliliği var, hayattan keyif alıyor. Dahasını da Seninle okurlarına anlatıyor.

‘Çocuklar Duymasın’ ilk başladığında çocuğunuz yoktu, şimdi annesiniz. Anne olduktan sonra dizideki oyunculuğunuzda neler değişti?
Tabii ki bundan 10 sene önce dizi ilk başladığında anne gibi davranmakta çok zorluk çektim ama zaman geçtikçe çocuklarla vakit geçirdikçe zaten birbirimize ısınmıştık. Anne olmak da mutlaka üzerine bir şeyler katmıştır.
Artık iki dizi birden çekiyorsunuz. Bu da beraberinde çok çalışma ve kendinize, özelinize az zaman ayırma anlamına geliyor. Teklif geldiğinde ikilemde kaldığınız oldu mu?
Hayır ikilemde kalmadım çünkü biz sit-com çekiyoruz. Dramalara oranla çok daha rahat çalışma koşullarına ve saatlerine sahibiz. Dolayısıyla yine kendime, kızıma ve eşime ayıracak zamanım oluyor.
Eşiniz, dizideki Haluk gibi ‘taşfırın’ erkeği olsaydı, evliliğinizi yürütebilir miydiniz?
Ben Meltem değilim ki, eşim Haluk gibi olsun.

Özel yaşamımda ne ben Meltem’im ne de eşim Haluk. Bence her erkek birbirinden farklı. Onların ortak noktası sadece erkek olmaları.

Modern ya da taşfırın erkeği, tüm erkeklerin aynı olduğu ve esnemediği noktalar sizce nedir?
Bence her erkek farklıdır, ortak noktaları erkek olmaları.
Eşiniz de sizin gibi yoğun tempoda çalışıyor. Birbirinize yeterince vakit ayıramamaktan şikayet ettiğiniz oluyor mu? Birlikte en çok neler yapmaktan hoşlanıyor, nasıl vakit geçiriyorsunuz?
Biz ailece beraber olalım yeter. Ne yaptığımız ya da nerede olduğumuzun çok önemi yok. Kaldı ki, ikimiz de bu konuda gereken önemi fazlasıyla gösteriyor, bol bol bir arada olabiliyoruz.
Podyumda olduğunuz günlerde, bugünleri hayal etmiş miydiniz? Yani planlı ve istekli bir çizgi mi kariyeriniz?
Hayal etmemiştim. Zaten ben genelde çok hayal kuran biri değilim. Hayatı geldiği gibi yaşarım, karşıma çıkanları, fırsatları doğru değerlendirmeye çalışırım. Seçimlerim de beni bugünlere getirdi.
Kadınlar anne olmadan annelerini ne yazık ki çok zor anlıyorlar. Siz anne olduktan sonra annenize hangi konularda hak verdiniz?
Gerçekten anne olmak anlatılmaz yaşanırmış. Diyecek başka bir şey bulamıyorum.
Kızınız Su’ya kardeş düşünüyor musunuz? Yoksa tek olsun, tüm imkanları tam olsun diyen ebeveynlerden misiniz?
Ben hep bir tane kızım olsun isterdim. Çok şükür bir kızım var.
Pınar AltuğPersil, reklam yüzü olarak sizi neden seçti?
Hem aile yaşantısına önem veren hem de kariyerinde başarılı ama aynı zamanda takip edilen birini aradıklarını söylemişlerdi. Yollarımız kesişti.
Reklamlarda söylediğiniz gibi ‘titiz’ misiniz? İyi çamaşır yıkamanın püf noktası nedir sizce? Kadınlara bu anlamda tavsiyeleriniz neler olurdu?
Delilik derecesinde değil ama titiz sayılırım. Çamaşırları doğru şartlarda yani ısı, renk ve kumaş ayırımına dikkat ederek yıkarsanız mis gibi kokan, pırıl pırıl çamaşırlarınız olur.
Gülümsemeniz, ses tonunuz, konuşma biçiminizle bıcır bıcır bir kadınsınız. Ancak bir yanınız asla kimseyi dinlemiyor ve bildiğini okuyor. Dıştan görünen Pınar ile asıl Pınar birbirinden farklı? Bu zırh, bu öfke, bu fevrilik niye?
Zırhım yok. Annem bana hayatım boyunca ne yapmaktan mutluysam onu yapmamı öğretti. Kendi doğrularımla yaşıyorum. Bu hayat benim. Önce ben mutlu olayım ki, etrafıma bir faydam dokunsun.
Sizce çocuklar neleri duymalı, neleri duymamalı?
Duruma göre değişir. Her şeyi duyabilirler ama duyma şekillerinin farklı olması gerekir. Ben çocukların toz pembe bir hayat yaşamaları taraftarı değilim. Sonra çok bocalayabiliyorlar.
Annesi babası küçük yaşta boşanmış bir kadın olarak, siz boşanmayla ilgili neler düşünürsünüz? Güzel bir evliliğiniz var ama günün birinde boşanmak zorunda kalırsanız çocuğunuz için bu kararınızdan vazgeçer misiniz?
Benim annemle babam iyi ki boşanmış. Benim evimde hiç kavga olmadı. Ben hiç arada kalmak zorunda kalmadım. Dolayısıyla boşanmadan kötü etkilendiğimi düşünmüyorum. Az önce de söylediğim gibi önce ben mutlu olmalıyım ki, çevreme faydam dokunsun. Birileri için zorla bir şeyler yaşamayı doğru bulmuyorum.
Bu zamanda çocuk yetiştirmek zor mu sizce?
Elbette, sadece bu zamanda değil bence her zaman zor. Çok ciddi bir sorumluluk.
Sunuculuk mu, oyunculuk mu?
Kıyaslanmaz. Canlı yayınların tadı, enerjisi çok farklı ama başka birini canlandırmak çok eğlenceli.
Sizce kadınlar özgür mü?
Hiç sanmıyorum.
Güzelliğinize ne kadar düşkünsünüz?
Eskiden daha düşkündüm ama kızımdan sonra çok daha az zaman ayırıyorum. İki haftada bir hamam, her hafta manikür-pedikür ve ayda bir cilt bakımı yaptırmadan olmaz.

Güzelliğime eskiden daha düşkündüm. Kızımdan sonra daha az zaman ayırır oldum. İki haftada bir hamam, her hafta manikürpedikür, ayda bir cilt bakımı yaptırıyorum.

Türkiye Güzeli seçildikten sonra işlerinizin yoğunluğu nedeniyle eğitiminizi yarıda bıraktınız. Pişman mısınız?
Hayır değilim. O günkü şartlarda bir seçim yapmam gerekiyordu. Ben kariyeri seçtim. Çok yanlış bir karar olduğunu düşünmüyorum.
Kendinizi güzel buluyor musunuz?
Eh, fena değilim. ‘Çocuklar Duymasın’ dışında da çektiğiniz diziler var ama insanlar sizi nedense hep Meltem rolüyle hatırlıyor, seviyor, kabulleniyor.
Bir de ‘Pınar’ın Mutfağı’nda yemek pişiren Pınar’ı… Sizce sadece bu iki Pınar’ı kabulleniş neden kaynaklanıyor?
Bilmem, herhalde kendime yakıştırıyorum çünkü ben üzerime düşen işleri gerçekten çok severek yapıyorum. Tabii bir de Çocuklar Duymasın bir efsane oldu, onu da unutmayalım.

GÜZİDE YÜLEK

Seninle Dergisi Mayıs 2011 Sayısı

Paylaşmak ister misin?

Deli.cio.us    Digg    reddit    Facebook    StumbleUpon    Newsvine
 

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

Mutfak

Tatlı yiyelim tatlı konuşalım

News image

 Yemek yazarı, çikolatacı ve pastacı 5 ÜNLÜ İSİMDEN ANNELER GÜNÜ’NE özel tatlılar ve güne enerjik ve dinç başlamak istey... DEVAMI

Bayram mönüsü için önerilerim

News image

Çocukluğumun bayramlarında beni en çok heyecanlandıran kısım yemekten ya da kahvaltıdan sonra ikram edilen ç... DEVAMI

Komposto mu, hoşaf mı?

News image

Yaz sıcaklarında artık vazgeçilmezimiz soğuk içecekler. Ben bu ay sizi Ramazan dolayısıyla da nostaljik bir y... DEVAMI

Düğün-davet mevsimi

News image

Hiç şüphesiz düğündavet hazırlıkları titizlik gerektirir. Her şeyi ince eleyip sık dokumak gerekir. Peki, ... DEVAMI

En iyi kek tarifi hangisi?

News image

Mükemmel kek tarifine ulaşmak için bugüne dek pek çok farklı reçete hazırladım. Ortası delik olandan, dolgulusun... DEVAMI

Dondurma dünyasında 'in'ler 'out'lar...

News image

 İtalyanların dondurma konusundaki uzmanlığı, dünyadaki en yeni dondurma trendleri ve bizim geleneksel Ma... DEVAMI

Kültür - Sanat

Ece Seçkin bu ayki röportajımızın konuğu...

News image

Lakabı Roket Müzik dünyasının başarılı ve genç isimlerinden Ece Seçkin, kendisini ve yeni çalışmalarını bu ayki r... DEVAMI

Keman virtüözü Canan Anderson

News image

Sihirli parmakların sahibi Canan Anderson, bu ayki röportajımızın konuğu. 3 Haziran’da Mardan Palace’de, 8 Hazira... DEVAMI

Konser, etkinlik, röportaj, sinema...

News image

Konser David Garrett, ilk kez Türkiye’de Dans ‘Beyazgül-White Rose’ İstanbul’da... Sinema Sema Şimşek, ‘Tehl... DEVAMI

Konser, etkinlik, röportaj, sinema...

News image

MÜZİKAL Dünyaca ünlü Broadway yapıtı ‘Operadaki Hayalet’ bu ay İstanbul’da... SERGİ Yaratıcı deha Mimar Sinan, Tophane-i ... DEVAMI

Konser, etkinlik, röportaj, sinema...

News image

KONSER :Efsane şarkıcı Julio Iglesias, İstanbul’da... ETKİNLİK :Ünlü oyuncu Hugh Jackman, Broadway şo... DEVAMI

Derya Beşerler en son ne yaptı?

News image

DERYA BEŞERLER EN SON NE YAPTI? BKM Mutfak’ta her Salı ‘No Name’ adlı oyunla sahne alan Derya Beşerler, son zamanlard... DEVAMI

Astroloji

Astrolog Sema Kılıç yazıyor...

News image

Astroloji Haziranın aynın burçlar üzerindeki etkisi Halen retro (geri harekette) olan Merkür 11 Haziran’da düz pozisyona ... DEVAMI

Astrolog Sema Kılıç yazıyor...

News image

Astroloji Mayıs ayının burçlar üzerindeki etkisi(Yükselen burcunuzu önce okumalısınız) 4 Mayıs’ta Akrep’te Dolunay, 18 ... DEVAMI

Astrolog Sema Kılıç yazıyor...

News image

ASTROLOJİ NİSAN AYININ BURÇLAR ÜZERİNDEKİ ETKİSİ(Yükselen burcunuzu önce okumalısınız) 4 Nisan’da Terazi burcunda bir A... DEVAMI

Astrolog Sema Kılıç yazıyor...

News image

ASTROLOJİ MART AYININ BURÇLAR ÜZERİNDEKİ ETKİSİ(Yükselen burcunuzu önce okumalısınız) 20 Mart’ta Balık burcunun son der... DEVAMI

Astrolog Sema Kılıç yazıyor...

News image

ŞUBAT AYININ BURÇLAR ÜZERİNDEKİ ETKİSİ (Yükselen burcunuzu önce okumalısınız) Koç ( 21 Mart-19 Nisan ) Koç’lar, 20’sine k... DEVAMI

Gezi

Masal diyarı Kapadokya

News image

Masal diyarı Kapadokya Sadece tarihi açısından değil aynı zamanda ruhani dünya sahnesiyle de yüzyıllardır varlığını koruy... DEVAMI

Hızlandırılmış Madrid turu

News image

Voleybolcu Naz Aydemİr Akyol'dan Hızlandırılmış Madrid turu Biz sporcular kamplar, maçlar, turnuvalar vs. yüzünden çok f... DEVAMI

Sanatın merkezi bir şehir, Londra...

News image

OYUNCU ASUMAN DABAK YAZDI SANATIN MERKEZİ BİR ŞEHİR, LONDRA... Bu şehrin mevsimi yok. Ne zaman giderseniz gidin, Londra sokaklar... DEVAMI

Başak Sayan yazdı...

News image

CENNET BURASI Eğer bir gün bana cennetin nerede olduğu sorulursa, hiç düşünmeden Saint Lucia Adası derim. Doğu Karayip Denizi... DEVAMI